«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը արդեն մի քանի օր է՝ ստուգումներ է իրականացնում Երեւանի մետրոպոլիտենում: ՀԺ-ի աղբյուրների փոխանցմամբ ԱԱԾ-ն այնտեղ խոշոր չարաշահումներ է հայտնաբերել: Մեր աղբյուրները, սակայն նշում են, որ Երեւանի մետրոպոլիտենի տնօրեն Փայլակ Յայլոյանը աշխատակիցների հետ զրույցում ասել է, թե ԱԱԾ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ խնդիրը կարգավորել է, ամեն ինչ նորմալ կլինի:
«Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում Յայլոյանը նշեց, որ ԱԱԾ-ն սովորական ուսումնասիրություն է անցկացնում եւ ոչ մի արտառոց բան չկա դրա մեջ:
- Պարոն Յայլոյան, մեր տեղեկություններով ԱԱԾ-ն չարաշահումներ է բացահայտել:
- Չկա նման բան:
- Ճի՞շտ է, որ դուք ձեր աշխատակիցների մոտ հայտարարել եք, որ ԱԱԾ ղեկավարության հետ հարցերը կարգավորել եք եւ խնդիր չի կարող լինել:
- Դրանք հերյուրանքներ են: Հերքում եմ:
- Իսկ այդ ուսումնասիրությունների արդյունքում ինչ-որ բաներ չե՞ն բացահայտվել:
- Ուղղակի ստուգում են իրականացնում, տեսնեն՝ ինչպես է ֆինանսական գործունեությունը ընթանում, ուրիշ ոչինչ: Արտառոց բան չկա:
- Իսկ ինչո՞ւ է ԱԱԾ-ն որոշել մետրոպոլիտենում ստուգումներ իրականացնել:
- Չեմ կարող ասել: Միգուցե վերջին ժամանակներում, որ տարբեր տեղերում բաներ են գրում, դրանից է:
- Խնդիր չունե՞ք՝ բացահայտումներ չե՞ն կարող լինել:
- Բացարձակ:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից ՀԺ-ի հետ զրույցում նույնպես հաստատեցին ստուգումների մասին տեղեկությունը՝ նշելով, որ հարուցվել է քրեական գործ եւ կատարվում է նախաքննություն։ Այլ մանրամասներ չհաղորդեցին։