«Սահմանադրական դատարանում ճգնաժամ չկա: Սահմանադրական դատարանի դատավորների հավաքական դիրքորոշումը դուք տեսել եք հայտարարության տեսքով»:
Այս մասին այսօր, լրագրողների հետ զրույցում ասել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը՝ նշելով, որ չի պատրաստվում հրաժարական տալ եւ ՍԴ-ում որևէ ճգնաժամ չկա:
Թովմասյանը նաեւ նշել է, որ Վահե Գրիգորյանի հետ նորմալ, հանգիստ աշխատում են, վերջինս նիստերին չի մասնակցում, մասնակցել է քննարկումների մի մասին:
Լրագրողներին հարցին ի պատասխան, թե ինչպես է տեսնում ՍԴ-ի շուրջ ստեղծված խնդրի լուծումը, Թովմասյանն ասել է, որ խնդիր չի տեսնում, և եթե խնդիր չկա, հետեւաբար լուծման մասին չի կարող խոսել, հրաժարական տալ էլ չի պատրաստվում: