Քիչ առաջ խոսեցինք Եգիպտոսում մեր դեսպանատան հետ։ Այնտեղ գտնվող մեր քաղաքացիների մոտ այս պահին առողջական խնդիրներ չկան, նրանցից 119 հոգի այսօր կվերադառնան Հայաստան կառավարության կողմից ապահովված թռիչքով։
Այս մասին ասված է Facebook սոցիալական ցանցում ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի կատարած գրառման մեջ։ «Մշտական կապի մեջ ենք մեր դեսպանատան հետ, որպեսզի ըստ անհրաժեշտության զբաղվենք մեր քաղաքացիների առողջական խնդիրներով», - ասված է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացրել էր, որ հուլիսի 25-ի Հուրգադա-Երևան թիվ OTF 3703 չվերթի չեղարկման պատճառով Հուրգադայում գտնվող ուղևորներն այսօր՝ հուլիսի 26-ին՝ Եգիպտոսի ժամով 15․00, Հուրգադա-Երևավ թիվ UJ 5600 չվերթով կմեկնեն Հայաստան։
«Ուղևորներին խնդրում ենք ժամանել օդանավակայան թռիչքից 2-3 ժամ շուտ», - հայտնել էին դեսպանատանից։
ՀՀ կառավարությունը պատրաստակամություն է հայտնել հատուցել ՀՀ քաղաքացիների` Եգիպտոսից Հայաստան վերադարձի ծախսերը։