Դա ամոթալի էր. Ալեքսանդր Կարապետյանը՝ Բոնուչիին (տեսանյութ)
Ալեքսանդր Կարապետյանը քննադատել է Իտալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Յուվենտուսի» պաշտպան Լեոնարդո Բոնուչիին: Երեկ՝ սեպտեմբերի 5-ին, Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի տնային խաղում Հայաստանի միակ գոլի հեղինակն առաջին խաղակեսի վերջում հեռացվեց խաղադաշտից: Նա 2-րդ դեղինը ստացավ Բոնուչիի դեմ անհատական պայքարում արմունկով խաղալու համար: Ինչպես երեւում է, ֆուտբոլիստը համաձայն չէ մրցավարի որոշման հետ եւ նրա կածիքով՝ մրցակիցը սիմուլյացիայի է դիմել:
«Մեծ հարգանք ունեմ այն ամենի նկատմամբ, ինչին հասել ես քո ֆուտբոլային կարիերայի ընթացքում, բայց դա ամոթալի էր»,- գրել է նա ինստագրամի իր էջում:
Երեկ Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Հայաստանը պարտվեց 1:3 հաշվով: Կարապետյանը ՀՀ միակ գոլի հեղինակ է: Նա աչքի էր ընկել 11-րդ րոպեին: Այն պահին, երբ նա հեռացվեց, հաշիվը 1:1 էր: Աշխարհի քառակի չեմպիոնները մյուս 2 գոլերը խփեցին խաղավարտին մոտ՝ այն ժամանակ, երբ հայերը տեւական ժամանակ 10 հոգով էին խաղում: