Չեմ ցանկանա առողջական խնդիրների մասին դատարանում խոսել․ Ռոբերտ Քոչարյան
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում Մարտի 1-ի գործով դատական նիստի ժամանակ դատարանը ստուգեց ամբաստանյալների ինքնությունը:
Նշենք, որ նիստն ընթանում է ապակեպատ դահլիճում, եւ ապակիներից այն կողմ գտնվողներին գրեթե լսելի չէ թե ինչ հայտարարություններ են անում ամբաստանյալները, դատավորը:
Թեեւ խնդրի մասին լրագրողները տեղեկացում էին կարգադրիչներին, սակայն ապարդյուն, չէր արձագանքում նաեւ նախագահող դատավորը։
Լսելի դարձավ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը մշտական աշխատանք չունի: Հարցին՝ առողջական խնդիրներ ունե՞ք, ամբաստանյալը պատասխանեց, որ չէր ցանկանա այդ խնդիրներից դատարանում խոսել:
Դատարանի հարցին, թե մեղադրական եզրակացությունը ստացե՞լ եք, Քոչարյանը դրական պատասխան տվեց, բայց թե երբ՝ չհիշեց, ասաց, որ շատ ժամանակ է անցել, ապա հավելեց. «Մոտ երկուսուկես ամիս սպասել եմ, թե երբ է քննվելու կալանքի հարցը»,
Դատարանը թեեւ թույլատրեց Սեյրան Օհանյանին նստած խոսել, սակայն Օհանյանը չհամաձայնեց: Խաչատուրովը իր տվյալները ներկայացրեց ռուսերեն: Նրա համար թարգմանիչ են բերել դատարան: Մյուսների տվյալները լսելի չէին: