«Եթե իրենք ասել են, այո՛, մենք ենք սպանել, ո՞նց կարելի է այդպիսի մարդկանց թողնել ազատության մեջ, խստագույնս դատեք. 10 քաղաքացի սպանվել է, ո՛չ մի բեկում, ո՛չ մի ներում: Էս հոդվածը, էն հոդվածը, մեզ չի վերաբերում, սպանել եք, պատասխան տվեք»:
Դատարանում նման հայտարարություն արեց Մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի հայրը՝ Սարգիս Քլոյանը՝ խոսելով Քոչարյանին գրավով ազատելու պաշտպանական կողմի միջնորդության մասին:
Քլոյանն ապա անդրադարձավ մարտիմեկյան սպանություններին, նշեց, որ այդ գործերով գանգատները գտնվում են ՄԻԵԴ-ում եւ այժմ սպասում են վճիռներին: Այնուհետեւ Քլոյանը մեջբերեց ՄԻԵԴ-ի եւ կառավարության հարցուպատասխանից մեկ հատված: «Հարց, հարգելի՛ կառավարություն, դուք հարմա՞ր եք գտել սպանությունները. պատասխան՝ այո՛, խիստ անհրաժեշտ է եղել, որ սպանել ենք: ՄԻԵԴ-ն ասել է՝ հիմնավորեք ու այդպես էլ չեն հիմնավորել: Եթե դուք խոստովանում եք, որ սպանել եք, ապա ո՞վ հրաման տվեց, որ սպանեն, էլ ինչի՞ եք մեզ, քննիչներին չարչարում»,- ասաց Քլոյանը: