Ռոբերտ Քոչարյանին այսօր առավոտյան տեղափոխել են Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն՝ հետազոտման
Մարտի 1-ի գործով ամբաստանյալ Ռոբերտ Քոչարյանին այսօր առավոտյան տեղափոխել են Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն՝ հետազոտման։ Այս տեղեկությունը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում հաստատեց Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը։
Քոչարյանը դեռ չի տեղափոխվել ՔԿՀ։ Թե երբ կավարտվի հետազոտությունը, Նավիկյանը չպատասխանեց։
Հիշեցնենք, որ սույն թվականի մայիսի 25-ին Քոչարյանը կրկին ընթացիկ բուժզննման համար գնացել էր նույն բժշկական կենտրոն։ Մայիսին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը փոխել էր Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը` նրան ազատ արձակելով Արցախի ներկա եւ նախկին նախագահների երաշխավորությամբ: Իսկ այժմ Քոչարյանը գտնվում է կալանքի տակ։