Սահմանադրական դատարանի դատավորները հաղորդագրություն են տարածել, որում ասվում է.
ՍԴ դատավորները հետևում են Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի և նրա ընտանիքի անդամների հետ կապված զարգացումներին և կարձագանքեն ըստ անհրաժեշտության։
Ալվինա Գյուլումյան
Արևիկ Պետրոսյան
Արման Դիլանյան
Հրանտ Նազարյան
Աշոտ Խաչատրյան
Արայիկ Թունյան
Ֆելիքս Թոխյան
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից Հրայր Թովմասյանի` ՍԴ դատավոր ընտրվելու գործընթացի վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազին ներկայացված հաղորդման հիման վրա Հատուկ քննչական ծառայությունում քրեական գործ է հարուցել, կատարվում է նախաքննություն:
Երեկ երեկոյան Հրայր Թովմասյանի հոր՝ Դարակերտ համայնքում գտնվող առանձնատուն էին այցելել Ազգային անվտանգության ծառայության քննիչները, իսկ այսօր ՍԴ նախագահի հայրն ու դուստրերը հրավիրվել են ԱԱԾ: Քննիչների կողմից չի պարզաբանվել, թե ինչի համար են նրանք հրավիրվում ԱԱԾ: