«Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հեներիխ Մխիթարյանը ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կողքին չի լինի Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի 9-րդ տուրի Հունաստանի դեմ հանդիպման ժամանակ: Իտալական հեղինակավոր Corriere dello Sport պարբերականը գրել է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ցանկացել է, որ ավագը ժամանի Երեւան նոյեմբերի 15-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայանալիք խաղի ժամանակ թիմին քաջալերելու համար, սակայն մերժում է ստացել նրանից:
Նշվում է, որ Մխիթարյանը չի ցանկացել ընդհատել վնասվածքից վերականգնվելու գործընթացը: Աղբյուրն ընդգծում է, որ հայ ֆուտբոլիստը 1 ոտքով էլ կխաղար իր երկրի համար, սակայն այս պարագայում հաղթել է առողջ դատողությունը: Լրատվամիջոցը նաեւ շեշտում է, որ խաղացողը կարող է թիմի հետ լինել նոյեմբերի 18-ին նախատեսված Իտալիայի դեմ խաղում, որը կայանալու է Պալերմոյում:
30-ամյա կիսապաշտպանն աճուկային վնասվածք էր ստացել սեպտեմբերի 29-ին կայացած Ա Սերիայի 2019-20 մրցաշրջանի 6-րդ տուրի «Լեչե»-ի դեմ խաղում: Նախատեսվում էր, որ վերականգնումը պետք է տեւի 3 շաբաթ, սակայն պարզվեց, որ վնասվածքն ավելի լուրջ էր, քան թվում էր: Ըստ Corriere dello Sport-ի՝ Մխիթարյանը շուտով՝ հավաքականների խաղերով պայմանավորված առաջնությունների դադարից հետո, կմիանա իր խաղընկերներին, իսկ նրա կինը կսկսի նախապատրաստվել իրենց կյանքի ուրախալի իրադարձությանը. ապրիլի կծնվի նրանց առաջնեկը:
ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականն արդեն սկսել է նախապատրաստական հավաքը: Թիմն այսօրվանից՝ նոյեմբերի 11-ից, մարզվում է ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնում: