Դուք շարունակում եք մանիպուլյացիայի ենթարկել. լարված խոսակցություն Հայկ Մարությանի եւ Թեհմինա Վարդանյանի միջեւ
«Խոսակցություններ են պտտվում, որ Դուք եւ ձեր տեղակալը կառուցապատողներից պահանջում եք, որ շինթույլտվության համար կառուցապատողը բնակարանների հինգ տոկոսը պետք է տա համայնքին, կա՞ նման բան։ Արդյո՞ք Երևան հիմնադրամն էլ ենթարկվեց պերֆորմանսի եւ դարձավ «ռեկետի միջոց»,- Երևանի ավագանու այսօրվա նիստի ժամանակ քաղաքապետ Հայկ Մարությանին հարց ուղղեց «Լույս» խմբակցության անդամ Թեհմինա Վարդանյանը։
Քաղաքապետը պատասխանեց, թե ոչ մի կապ չկա իր ասածի եւ Թեհմինա Վարդանյանի ասածի մեջ. «Մարդիկ նվիրատվություն են անում քաղաքին՝ որպես կորպորատիվ, սոցիալական պատասխանատվություն։ Շինթույլտվություններն իրենց հունով գնում են։ Շատ մարդիկ ուզում են բարեգործություն անել, բայց չեն ուզում իրենց անունը տալ: Ես անձամբ եմ ասել, որ պետք է բոլորի անունը տալ, որովհետեւ, երբ մարդը քաղաքի համար լավ բան է անում, պետք է նրանց անունը տալ: Կարծում ենք՝ դա շատ լավ առիթ է, որպեսզի մարդիկ տեսնեն, որ շատ լավ գործ են անում՝ բացի իրենց գործունեությունից»:
Թեհմինա Վարդանյանն արձանագրեց, որ իր բնորոշումը ճիշտ էր՝ «Երևան» հիմնադրամը ենթարկվել է պերֆորմանսի։ «Քաղաքացիները բողոքում էին, որ Տարոն Մարգարյանը շինթույլտվության համար պահանջում էր «Երևան» հիմնադրամ մուտքագրել գումարներ, որտեղից էլ բազմաթիվ ծախս էր արվում։ Այն ժամանակ էլ մեղադրում էինք: Այն ժամանակ էլ կարող էր Տարոն Մարգարյանն ասել՝ կան բարեգործներ: Բայց այն ժամանակ գոնե թափանցիկ էր, որովհետեւ իրենք գոնե ասում էին, որ այսքան գումար է փոխանցվել կամ այս ինչ նվիրատվությունն է արվել, դա գոնե թափանցիկ է»,- ասաց Վարդանյանը:
Հայկ Մարությանն արձագանքեց, որ դա հերթական սուտն է։ «Շաբաթներ առաջ պատվիրվել են պատվոգրեր, որոնք տալու ենք համայնքին օգնած մարդկանց: Այո՛, մենք այնքան թափանցիկ ու մաքուր ենք աշխատում, որ մարդիկ մեծ հաճույքով ներդրումներ են անում»,- ընդգծեց նա:
Թեհմինա Վարդանյանը շարունակ ծիծաղում էր Մարությանի ասածների վրա եւ վերջում եզրափակեց. «Ձեր ասածն ինձ մի լավ խնդացրեց, եւ կարիք չկա մի բանը 237 անգամ կրկնել՝ լավ երեւալու համար, բայց չեմ զլանա կրկնել, որ դուք շարունակում եք մանիպուլյացիայի ենթարկել»: