Վարչական դատարանը դատավոր Ալեքսանդրա Հարութունյանի որոշմամբ վարույթ է ընդունել նախկին զինդատախազ, գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Գագիկ Ջհանգիրյանի հայցը՝ ընդդեմ Ռոբերտ Քոչարյանի:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկացավ Դատալեքս դատական տեղեկատվական համակարգից:
Գործի դատաքննությունն արդյունավետ իրականացնելու նպատակով ՀՀ վարչական դատարանը գտել է, որ անհրաժեշտ է հրավիրել նախնական դատական նիստ։ Այն նշանակվել է 2020 թվականի մարտի 20-ին: Նշենք, որ սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում կայացման պահից և ենթակա չէ բողոքարկման:
Հիշեցնենք՝ Գագիկ Ջհանգիրյանը վիճարկում է Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից դեռեւս 2008 թվականին իրեն գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից ազատելու, ինչպես նաև՝ արդարադատության առաջին դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճանից զրկելու մասին հրամանագրերը: