Կոնդում նոր չափագրումներ կլինեն, նախկինում արվածները սխալ են եղել. Հայկ Ավագյան
Կոնդում կա քարտեզագրման խնդիր, և առաջիկայում պետք է նոր չափագրում անել: Այս մասին այսօր «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանի օգնական Հայկ Ավագյանը:
Հիշեցնենք, որ արդեն մի քանի տարի է՝ Կոնդի բնակիչները պահանջում են կրկին չափագրել իրենց տները և սեփականության նոր վկայական տալ: Նրանց առաջարկվել է տեղափոխվել բազմաբնակարանային շենքեր, սակայն մտավախություն ունեն, որ իրենց հատկացվելիք բնակարանների մակերեսն ավելի փոքր կլինի իրենց տներից։
«Քանի որ Կոնդի 15 հեկտարը քարտեզային համադրում ունի, տներ կան, որ չափագրումներ են անում, ու մեկը մյուս տարածքի վրա է ընկնում»,- մեր զրույցում ասաց Ավագյանը՝ հավելելով, որ նախկինում արված չափագրումները սխալ են եղել:
Թե ինչ ժամկետում է արվելու այս չափագրումը, Ավագյանը դժվարացավ պատասխանել, բայց բնակիչների բողոքը հիմնավորվել է, և արդեն կա նախագիծը, մնում է իրագործել:
Մինչ այդ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել էր, որ առայժմ հայտնի չէ, թե որ մարմինն է զբաղվելու այս խնդրով՝ քաղաքապետարա՞նը, թե՞ կառավարությունը, այդ պատճառով նախագիծը դեռ ամբողջությամբ պատրաստ չէր: Նա նաև հավելել էր, որ, ամենայն հավանականությամբ, բնակիչների բողոքը կհիմնավորվի, և համապատասխան գործողությունները կարվեն: