Երեւանի Պարույր Սեւակ փողոցի բնակարաններից մեկում, որտեղ այսօր հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի դին, հայտնաբերվել է նաեւ «Գլոք» տեսակի ատրճանակ: Այս տեղեկությունը դեպքի վայրում հավաքված լրագրողներին հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, ՀՀ ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը:
Նա նաեւ հայտնեց, որ զենքը օրինական է, պարգեւատրման ձեւով ստացած. այն նվիրել է Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավարը:
Մելիքյանը հայտնեց նաեւ, որ Կուտոյանը վնասվածքը ստացել է քունքի շրջանում: Ավելի վաղ ասել էր, որ ԱԱԾ նախկին տնօրենի դին հայտնաբերել է կինը:
Հիշեցնենք, որ Գեորգի Կուտոյանն Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն նշանակվեց Գորիկ Հակոբյանի՝ աշխատանքից ազատվելուց հետո՝ 2016 թվականին: Պաշտոնավարեց մինչեւ 2018 թվականը: Կուտոյանը 38 տարեկան էր, ուներ Արդարադատության առաջին դասի խորհրդականի կոչում: