Պետական տարբեր գերատեսչությունների ղեկավարների խորհրդականների տարիքային ցենզը 30-ից կիջեցվի 25-ի․ նախագիծն ընդունվեց
ՀՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովը չորրորդ նստաշրջանի հերթական նիստում ընդունեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանի այն նախագիծը, որով առաջարկվում է պետական տարբեր գերատեսչությունների ղեկավարների խորհրդականների տարիքային ցենզը 30-ից իջեցնել 25-ի։
«Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին այս նախագծով նախատեսվում է նաեւ նվազագույն աշխատանքային փորձի ցենզը 5-ից իջեցնել 3-ի։
Պատգամավորի խոսքով՝ այսպիսով հնարավորություն է տրվում 30 տարեկանը չլրացած, սակայն համապատասխան փորձառությամբ մարդկանց իրենց նպաստը բերել պետական կառավարման ապարատին։
Գլխադասային՝ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը, նախագծին դրական եզրակացություն է տվել։ Կառավարությունն էլ ներկայացված նախագծի վերաբերյալ առարկություններ չի ունեցել։
Նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունվեց պատգամավորների ձայների 112 կողմ, 0 դեմ, 5 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ։