Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրում այսօր շարունակվեց 5-րդ ալիք»-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանի և քաղաքացիական ակտիվիստ Վարդգես Գասպարիի գործով դատական նիստը, որն անցավ լարված մթնոլորտում։
Արմեն Թավադյանի աջակիցները, նիստի ընթացքում արձագանքելով Գասպարի հայտարարություններին, պարբերաբար մեկնաբանություններ էին անում, որոնց էլ իր հերթին արձագանքում էր Գասպարին։
Նիստի ավարտից հետո արդեն դատարանի բակում Գասպարիի եւ աջակիցների միջեւ ընդհարում եղավ։
Գասպարին բացականչեց. «Ռոբիկ` մարդասպան», ինչին ի պատասխան՝ Թավադյանի աջակիցները հայտարարեցին, որ նա խախտում է անմեղության կանխավարկածը։
Դրանից հետո իրավիճակը լարվեց, եւ կողմերը միմյանց հասցեին սկսեցին վիրավորական արտահայտություններ հնչեցնել, անգամ՝ հայհոյել։