Հրայր Թովմասյանը սիրով կծառայեր մեզ, բայց մենք դա չենք ուզում․ Մխիթար Հայրապետյան
Եթե ՀՀ վարչապետն իր մոտ կանչեր ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանին եւ առաջարկեր ծառայել մեր քաղաքական թիմին, ես գիտեմ, թե ինչ կպատասխաներ Թովմասյանը։ Այս մասին այսօր Եղեգնաձորում հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանը։
Ըստ նրա՝ խնդիրն այն չէ, թե ինչպիսի իշխանություններ են Հայաստանում, կա մարդ, որն իր տեսակով ծառա է եւ անկախ սկզբունքներից, արժեքներից, նա փնտրում է տերեր՝ ծառայելու։
«Հավատացնում եմ ձեզ՝ ՀՀ գլխավոր դատական մարմինը՝ ՍԴ-ն, այսօր այն մարդու նախագահության տակ է, որը մեծագույն հաճույքով, սիրով կծառայեր մեզ եւ մեր քաղաքական թիմին, բայց մենք չենք ուզում մարդկանց, որոնք կծառայեն մեզ, այլ՝ ընդհակառակը»,- ասաց Հայրապետյանը։