Երեկվանից մինչ այս պահն արտակարգ դրության խախտման դեպքեր են արձանագրվել հիմնականում ԶԼՄ-ների առանձին հրապարակումների վերաբերյալ։ Այս մասին այսօր իր տված ասուլիսի ժամանակ ասաց արդարադատության փոխնախարար Վահե Դանիելյանը։
Նա նշեց, որ քիչ առաջ հանդիպում է ունեցել ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ, որի ընթացքում քննարկվել է առկա սահմանափակումները։ Դանիելյանի կարծիքով՝ կա որոշակի թյուրընկալում սահմանափակումների հետ կապված, հիմնականում, թե որ տեսակի տեղեկատվությունն իրավունք ունեն հրապարակելու ԶԼՄ-ները, իսկ ինչ տեսակի տեղեկատվություն՝ իրավունք չունեն։ «Մեր քննարկումների արդյունքում կարծում ենք՝ դեպքերը կնվազեն, իսկ խուճապ չառաջացնելու համար շատ կարեւոր է հետեւել պաշտոնական լրատվությանը»,- հայտարարեց փոխնախարարը։
Հարցին, թե ի՞նչ սահմանափակումներ են նախատեսվում ռեստորանների համար, Դանիելյանը պատասխանեց, որ այս պահին դրանք չկան։ «Սակայն, ինչպես նշեցի, պարետի ցուցմամբ հանրային սննդի օբյեկտների գործունեությունը կարող է սահմանափակվել, բայց այս պահին չկա պարետի նման ցուցում, դա կարող է լինել ըստ անհրաժեշտության եւ կոնկրետ որեւէ վարչատարածքային միավորում»,- ասաց փոխնախարարը։