Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանը դատավոր Աննա Դանիբեկյանի վերաբերյալ երրորդ հարցումն է ուղարկել Երեւան քաղաքի դատարան
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը դատավոր Աննա Դանիբեկյանի վերաբերյալ երրորդ հարցումն է ուղարկել Երեւան քաղաքի դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Ա. Ասլանյանին:
Այս մասին Խուդոյանը հրապարակում է արել իր ֆեյսբուքյան էջում՝ մանրամասնելով, որ իր երկրորդ հարցմանը քաղաքի դատարանի աշխատակազմից տվել էին թերի պատասխան՝ նշելով միայն, որ մինչ ապրիլի 16-ը դատավորը ժամանակավոր անաշխատունակ է, այն չերկարաձգելու դեպքում կներակայանա աշխատանքի:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 7-ին Խուդոյանը երկրորդ անգամ էր հարցում ուղարկել քաղաքի դատարան, որով հետաքրքրվել էր, թե ինչ քայլեր են ձեռնարկվել մեկ շաբաթվա ընթացքում անաշխատունակության պատճառները հայտնելու վերաբերյալ դատավորի համաձայնությունը ճշտելու համար, ինչպես նաեւ խնդրել էր հստակեցնել, թե երբ է դատավորը վերադառնալու:
Իր երրորդ հարցմամբ Հովհաննես Խուդոյանը հետաքրքրվել է, թե կոնկրետ որ օրը եւ ինչ եղանակով է դատարանին հայտնի դարձել, որ Աննա Դանիբեկյանը ժամանակավոր անաշխատունակության վիճակում է գտնվելու մինչեւ ապրիլի 16-ը. «Մինչեւ սույն դիմումը ստանալը եւ ստանալու պահից մինչ պատասխան ներկայացնելը Դուք կամ դատարանի աշխատակազմի կամ դատարանի այլ ներկայացուցիչ փորձ կատարե՞լ է ճշտել՝ տիկին Դանիբեկյանը համաձայն է արդյոք, որ բացակայության հիմքերը /առողջական վիճակը, հիմնավորող փաստաթղթերը/ ներկայացվեն պարոն Քոչարյանի պաշտպաններին»,- գրել է նա:
Պաշտպանը միաժամանակ հետաքրքրվել է՝ արդյոք նշվածի վերաբերյալ Աննա Դանիբեկյանը տվել է իր համաձայնությունը, իսկ եթե հրաժարվել է, խնդրել է նշել, թե ինչ պատճառաբանությամբ: Անդրադառնալով համացանցում տարածված այն տեղեկությանը, թե դատավորի բացակայության պատճառը քթի վիրահատությունն է, Հովհաննես Խուդոյանը խնդրել է նշել՝ որքանով է դա համապատասխանում իրականությանը. «Եթե համապատասխանում է, ապա երբ է Ձեզ կամ դատարանի աշխատակազմի կամ դատարանի այլ ներկայացուցչի հայտնի դարձել այդ տեղեկությունը»,- եզրափակել է նա:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հիվանդության թերթիկ է բացել: Նրա վարույթում է գտնվում Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների վերաբերյալ քրեական գործը, որով արդեն 5 շաբաթ է նիստ չի կայանում դատավորի վատառողջ լինելու պատճառով: