Զորակոչն ընթանալու է՝ ըստ նշված ժամանակացույցի
Զինվորական կոմիսարիատները պատրաստ են զորակոչին, բոլորին հատկացված են անհատական պաշտպանիչ միջոցներ, ու մինչ զորակոչը բոլոր զինկոմիսարիատներում կատարվելու են ախտահանման աշխատանքներ, եւ յուրաքանչյուր օրվա ավարտից հետո այդ ախտահանման աշխատանքները կրկնվելու են: ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ Սահակ Օհանյանը հավաստեց, որ այս պահին զորակոչը հետաձգելու անհրաժեշտություն չկա: Եթե լինի, ապա զորակոչը կարող է հետաձգվել, սակայն այդ մասին դեռ վաղ է խոսել: «Զորակոչն ընթանալու է՝ ըստ նշված ժամանակացույցի»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով բանակին ծառայություններ մատուցող ընկերության աշխատակցի՝ վարակված լինելու մասին տեղեկատվությանը՝ Օհանյանն ասաց. «Բանակին ծառայություններ մատակարարող ընկերություններից մեկի աշխատակիցը, որ ձեւակերպված էր՝ որպես աման լվացող, ունեցել է խնդիր: Ջերմություն ունենալու օրը նա այդ մասին հաղորդել է իր գործատուին, որի արդյունքում նրան հրահանգ է տրվել զորամաս չգնալ: Այդ զորամասին սնունդ մատակարարող ամբողջ շրջանակը մեկուսացվել է, նրանցից ոչ մեկն այլեւս այդ աշխատանքում ներգրավված չի եղել: Փոխվել է ամբողջ կազմը: Նշված անձինք մեկուսացված են, եւ կազմակերպության տնօրինությունը հետեւում է նրանց առողջական վիճակին»:
Օհանյանի խոսքով՝ եթե այդ անձինք առողջական խնդիրներ ունենան, ապա պիտի դիմեն Առողջապահության նախարարությանը՝ անհրաժեշտության դեպքում թեստավորվելու համար: «Նշված անձը զինծառայողների հետ որեւէ առնչություն չի ունեցել, չի մասնակցել սննդի պատրաստմանը, բաժանմանը: Նրա գործառույթը եղել է միայն ամաններ լվանալը»,- ընդգծեց Օհանյանը: