«Հերիք եղավ, էլի». ԱԺ նախագահը հունից դուրս եկավ Մարուքյանի պնդումներից
«Հերիք եղավ, էլի». ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն այս նախադասությամբ լռեցրեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանին, որն ԱԺ ամբողջ նիստի ընթացքում բանավիճում էր իրենց ներկայացրած առաջարկների վերաբերյալ:
Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ բոլոր խմբակցություններն իրավունք ունեին ներկայացնել նախագիծ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով Կառավարության ընդունած սահմանափակումները վերացնելու կամ առանձին միջոցառումներ չեղարկելու առաջարկով:
«Թվարկված են միջոցառումներ, որոնք չեն համընկնում Կառավարության որոշման սահմանափակումներին: Սա առաջարկությունների փաթեթ է, բայց ամենեւին ոչ կոնկրետ միջոցառումների վերացման առաջարկ: Մեր գործընկերները մեզ հաճախ իրավաբանության դասեր են տալիս՝ մագիստրատուրայի չգիտեմ որ կուրսի մակարդակին հղում անելով, բայց այս դեպքում սա պահպանված չէ: Բայց այնպես չլինի, որ մենք որեւէ արգելք ենք հարուցում մեր գործընկերների իրավունքների իրացմանը, կքվեարկենք այս նախագիծը»,- հայտարարեց Միրզոյանը:
Ի պատասխան՝ Մարուքյանը տեղից սկսեց կրկին բանավիճել. «Հերիք եղավ, էլի»,- հունից դուրս եկավ Միրզոյանը: