«Ցուցմունք տվել է, մանրամասն նկարագրել է, ինչ որ կա». ձերբակալված Սեդրակ Առուստամյանը կասկածանքը չի ընդունում
«Մուլտի գրուպ կոնցերն» ՍՊԸ-ի տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանի ձերբակալման որոշման դեմ պաշտպանի բողոքը ամենայն հավանականությամբ կքննվի այսօր:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց Առուստամյանի պաշտպան Հովիկ Սուքիասյանը՝ նշելով, որ պետք է հստակեցվի նիստի ժամը:
Նշենք, որ երեկ երեկոյան մամուլով տեղեկություն տարածվեց, որ ԱԱԾ աշխատակիցները ձերբակալել են Սեդրակ Առուստամյանին, ինչի դեմ պաշտպանը բողոք է ներկայացրել: Ըստ այդ հրապարակումների՝ քրեական գործը, որի շրջանակում նա ձերբակալվել է, առնչություն ունի Ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանին վերաբերող գործի հետ:
Համապատասխնում է դա իրականությանը, թե ոչ, պաշտպանը չցանկացավ մանրամասնել՝ նշելով, որ նախաքննական գաղտնիք է: Հարցին, թե ի՞նչ կասկածանքով է Առուստամյանը ձերբակալվել, պաշտպանը դարձյալ նշեց. «Կասկածանքի բովանդակությունը եւս չեմ կարող ասել. նախաքննության գաղտնիությունը կխախտենք»:
Հովիկ Սուքիասյանը հավելեց միայն, որ Առուստամյանը ցուցմունք տվել է եւ չի ընդունել կասկածանքը. «Ցուցմունք տվել է, մանրամասն նկարագրել է՝ ինչը, որ կա իրականում. նա որեւէ առնչություն չունի իրեն վերագրված կասկածանքի հետ»:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից մեր հարցին ի պատասխան՝ ասացին, որ այս պահին մեկնաբանություն չեն տալիս:
Հիշեցնենք, որ Սեդրակ Առուստամյանը մեղադրյալի կարգավիճակ ունի երկու քրեական գործով. Հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի չարաշահումների գործով նրան մեղադրանք է առաջադրվել կեղծ ձեռնարկատիրական գործունեություն ծավալելու, հարկերից չարամտորեն խուսափելու գործընթաց կազմակերպելու եւ փողերի լվացման համար: Մեկ այլ գործով էլ, որն օրերս ուղարկվել է դատարան, նա մեղադրվում է այն բանի համար, որ Երևան քաղաքի Աբովյան 5/1, 5/2, 5/5 հասցեներում շինության կառուցումը չդադարեցնելու համար իր նկատմամբ կրկնակի վարչական տույժ նշանակվելուց հետո՝ մեկ տարվա ընթացքում, շարունակել է հիշյալ շինության կառուցումը։