Վերջին օրերին հիվանդության աճի տեմպը գրեթե նույնն է՝ 3-5%. աճի կորի հարթեցումը որոշակիորեն հաջողվել է. Արսեն Թորոսյան
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ ներկայացրել է կորոնավիրուսային հիվանդության աճի տեմպը Հայաստանում:
«Վերջին օրերին հիվանդության աճի տեմպը գրեթե նույնն է՝ 3-5% սահմաններում:
Աճի կորի հարթեցումը մեզ որոշակիորեն հաջողվել է: Որոշակիորեն հաջողվել է ժամանակ շահել և վերադասավորվել՝ հիվանդության դեմ պայքարի ավելի կազմակերպված համակարգ ունենալու համար»:
Նախարարը նշել է, որ ջանքերը դեռ պետք է շարունակվեն, եւ դրանք պետք է լինեն կոլեկտիվ՝ բոլորիս կողմից:
Արսեն Թորոսյանը հիշեցնում է, որ պետք է շարունակել պահպանել հեռավորությունը միմյանց միջև, ձեռքերը հաճախ ախտահանել, փակել բերանը դիմակով, երբ հնարավոր է:
«Սահմանափակումների թուլացմանը զուգընթաց մենք առավել մեծ անձնական պատասխանատվություն պետք է դրսևորենք վարակի տարածումը կանխարգելելու համար:
Սահմափակումների թուլացումը չի նշանակում, որ այլևս վտանգ չկա վարակվելու և վարակելու ուրիշներին, հատկապես մեր տարեց և քրոնիկական հիվանդություններով հարազատներին, մեր հայրերին և մայրերին, մեր տատիկներին և պապիկներին»,- ավելացրել է նախարարը: