Բաց գոտիներում պարտադիր կլինի ոչ թե դիմակի կրումը, այլ դրա առկայությունը. պարետը բացատրում է նաեւ՝ ինչպես հերթ կանգնել
Հայաստանում բաց գոտիներում պարտադիր կլինի ոչ թե դիմակի կրումը, այլ դրա առկայությունը։ Ազգային ժողովում տեղի ունեցած քննարկումից այսպիսի որոշման հանգեց ՀՀ պարետ Տիգրան Ավինյանը:
Նա ԲՀԿ-ական պատգամավոր Արտյոմ Ծառուկյանի առաջարկությանն ի պատասխան ասաց, որ հասարակական տրանսպորտում քաղաքացիները պարտադիր դիմակեր կկրեն մայիսի 18-ից՝ նախկինում հայտարարված մայիսի 25-ի փոխարեն:
Խոսելով հարսանիքների, հոգեհանգստի արարողությունների, թաղումների մասին՝ Ավինյանն ասաց, որ հարսանիքներ կազմակերպելը դժվար կլինի, իսկ հոգեհանգիստների եւ թաղումների համար կգործեն հատուկ մոտեցումներ:
Պարետը խոսեց նաեւ հերթերի մասին՝ հասարակությանը կոչ անելով պահպանել հերթ կանգնելու կանոնները:
«Կոչ եմ անում հերթի կանոններին հետեւել: Կարելի է հարցնել՝ ով է վերջինը, վերջինց հետո մեկուկես մետր հեռավորության վրա կանգնել, եթե մեկը կգա կփորձի ձեզ անցնել, ասեք՝ կներեք վերջինը ես եմ, ինձնից մեկուկես մետր հետ կանգնեք»: