Ռեստորանային ոլորտի աշխատակիցների բողոքի ցույցը, որն անցկացվում էր կառավարության շենքի մոտ, ավարտվեց: Նրանք միառժամանակ կսպասեն առաջարկվող լուծումների տարբերակներին:
Ակցիայի մասնակիցները պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանի հետ: Նրանք հանդիպելու են Ազգային ժողովում, որպեսզի քննարկեն հարցը: Ոլորտի աշխատակիցները պետք է գրավոր ներկայացնեն, թե ինչպես են պատկերացնում իրենց աշխատանքը, որը քննարկման կներկայացվի գործադիրում:
Նշենք, որ բողոքի ցույցի մասնակիցները պահանջում են հնարավորություն տալ իրենց աշխատել՝ խոստանալով պահպանել անվտանգության բոլոր կանոնները: Նրանց թվում են նաեւ շոու բիզնեսի ու արվեստի ոլորտի ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ դերասան Սարգիս Գրիգորյանը, որը նույնպես ռեստորան ունի:
Նախքան ակցիայի ավարտը նրանք հանդիպեցին նաեւ ՀՀ վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանի հետ: Ավելի ուշ Սարգսյանը լրագրողներին հայտնեց, որ քննարկումը վերաբերել է կոնկրետ հարսանյաց սրահներին: «Նրանք գրավոր կներկայացնեն, թե ինչպես են պատկերացնում այդ սրահների աշխատանքը, պարետատունը կքննարկի կպատասխանի»,- ասաց վարչապետի օգնականը:
Նշենք, որ ակցիայի մի քանի մասնակից բերման է ենթարկվել, մյուսները պահանջում են ազատ արձակել բոլոր բերման ենթարկվածներին: Ոստիկանները հայտնեցին, որ նրանք ազատ կարձակվեն՝ սահմանաված կարգի համաձայն: