Համավարակով պայմանավորված՝ Սերժ Սարգսյանի պաշտպանները միջնորդել են հետաձգել վաղվա դատական նիստը
Սերժ Սարգսյանի պաշտպանական թիմը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան վաղը նշանակված դատական նիստը հետաձգելու համար:
Այս մասին հայտնում է Սարգսյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը: Նրա գրառումը՝ ստորեւ.
«Հարգելի ընկերներ, լրագրողներ.
Պայմանավորված Հայաստանի Հանրապետությունում ահագնացող համաճարակային իրավիճակով՝ միջնորդություն եմ ներկայացրել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ մայիսի 21-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Ազատի Սարգսյանի մասնակցությամբ կայանալիք դատական նիստը հետաձգելու խնդրանքով:
Հաջորդ դատական նիստի օրվա և ժամի մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ»,- գրել է նա:
Նշենք, որ Սերժ Սարգսյանի գործով կայացել է դեռեւս մեկ նիստ: Նախորդ նիստը եւս կորոնավիրուսի պատճառով հետաձգվել էր: Հիշեցնենք, որ Սարգսյանը մեղադրվում է պետական բյուջեից մոտ կես միլիարդ դրամի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ: Նա առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում: