Ազգային ժողովը ավարտեց նաեւ Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելու եւ նրան ազատությունից զրկելու վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազի ներկայացրած միջնորդագրի քննարկումը:
Այս միջնորդագրի քննարկման ընթացքում ո՛չ Գագիկ Ծառուկյանը, ո՛չ էլ ԲՀԿ-ական մյուս պատգամավորները ելույթ չունեցան: Ինչպես տեղեկացրել ենք, ԲՀԿ առաջնորդը իր նախորդ ելույթից հետո ԱԱԾ աշխատակիցների հետ մեկնեց ԱԱԾ: Այժմ այնտեղ են հավաքվել նաեւ ԲՀԿ-ական պատգամավորները:
«Ես այս ընթացքում կապ եմ հաստատել ԱԱԾ ղեկավարության հետ, գիտեք՝ պարոն Ծառուկյանը ցանկություն էր հայտնել գնալ այնտեղ: Նրան առաջարկվել է ուղեկցել խորհրդարան, որ հանդես գա ելույթով, սակայն ինձ փոխանցվեց, որ նա հրաժարվել է ելույթի հնարավորությունից»,- հայտարարեց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Այս պահին սկսվել է Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելուն կամ ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ քվեարկությունը: