Խորհրդարանում պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրվել է արտահերթ նիստ։ Օրակարգում 1 հարց է, որը վերաբերում է Սահմանադրական դատարանի դատավորներին։
Ներկայացվել է նաեւ հարցի տեւողության սահմանման մասին որոշման նախագիծ, որով առաջարկվում է «ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների մասին» նախագծի առաջին ընթերցմամբ քննարկման տեւողությունը սահմանել մինչեւ 2 ժամ։ Առաջարկվել է նաեւ նախագծի երկրորդ ընթերցումը սահմանել առաջին ընթերցումից հետո 24 ժամվա ընթացքում։
Նշենք նաեւ, որ նիստին մասնակցում է 89 պատգամավոր, չեն մասնակցում «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորները։