Կարճատեւ ընդմիջումից հետո Քոչարյանի եւ մյուսների գործով նիստը վերսկսվեց, եւ դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ դահլիճի կահավորումն այս պահին հնարավոր չէ:
Հիշեցնենք՝ նիստը հետաձգվել էր տեխնիկական հարցեր լուծելու համար, որպեսզի դահլիճում ապահովվեն սոցիալական հեռավորության պահանջները:
Վերսկսումից հետո դատավարության մասնակիցները շարունակեցին քննարկել սոցիալական հեռավորություն պահպանելով՝ նիստը շարունակելու հարցը: Պաշտպան Հայկ Ալումյանն ասաց, որ եթե իրենցից մի քանիսը տեղափոխվի դահլիճի մյուս՝ ապակիներից այն կողմ գտնվող հատված, դա լրացուցիչ անհարմարություն է լինելու իրենց համար, ինչին իրենք դեմ չեն, բայց պնդում են, որ այդ անհարմարությունը պետք է հավասար պայմաններ ստեղծի կողմերի միջեւ: Ալումյանն առաջարկեց, որ այդ դեպքում մեղադրողներից մեկը եւս տեղափոխվի մյուս հատված, ինչին մեղադրող կողմն առարկեց. «Այսինքն՝ ես կարո՞ղ եմ գնալ, այնտեղ նստել, պարոն Բաղդասարյանը չի՞ կարող, այդ ո՞ր չափանիշով»,- ասաց Ալումյանը:
Դատախազ Գեւորգ Բաղդասարյանն ասաց, որ պարոն Ալումյանը չի կարող որոշել, թե ինքը որտեղ պետք է նստի. «Հասել ենք նրան, որ քննարկում ենք այս վարույթի հետ կապ չունեցող, նիստը տապալելուն ուղղված մի հարց. մեր սոցիալական հեռավորության հարցը չի կարելի քննարկել պաշտպանների բարձրացրած հարցի համատեքստում. առանց մեղադրող մյուս կողմում յոլլա կգնան»,- ասաց նա: Մեղադրող դատախազ Պետրոս Պետրոսյանն էլ ասաց, որ երկու մեղադրողներով կարող են երկու սեղանի շուրջ այնքան սոցիալական հեռավորություն պահպանել, որ մի բան էլ ավելի լինի, հետեւաբար նման խնդիր իրենք չունեն:
Տեւական ժամանակ դատավարության մասնակիցները քննարկեցին այս հարցը, ինչից հետո, ի վերջո, դատավոր Աննա Դանիբեկյանը որոշեց հետաձգել այսօրվա դատական նիստը՝ հաշվի առնելով նաեւ Միհրան Պողոսյանի նշած հանգամանքները:
Հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց հուլիսի 7-ին՝ ժամը 13:00-ին:
Նշենք, որ Միհրան Պողոսյանն այսօր հայտնել էր, որ ինքը կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել, որի պատասխանը եղել է բացասական, սակայն երեկ կորոնավիրուս է հաստատվել այն անձի մոտ, որի հետ ինքը այս ընթացքում շփվել է, այդ իսկ պատճառով պատրաստվում է նորից թեստ հանձնել: Պողոսյանը տեղեկացրեց, որ դատարան մուտք գործելիս ջերմաչափվել է, եւ իր ջերմությունը եղել է 36.9: Նա ասաց, որ այս ամենը ներկայացնում է, որ դատարանը որոշի՝ ինքը կարող է մասնակցել նիստին, թե ոչ: