Դիլիջան-Վանաձոր ավտոճանապարհի մեկ այլ հատվածի հիմնանորոգումը կմեկնարկի առաջիկա օրերին
Դիլիջան-Վանաձոր միջպետական ավտոճանապարհի սկզբնական հատվածով երթեւեկելը իսկական գլխացավանք է դարձել վարորդների համար: Դեռ նախորդ տարի պետական միջոցներով հիմնանորոգվեց նշված ճանապարհի 20 կմ երկարությամբ մի հատված: «Հայկական ժամանակ»-ը բազմաթիվ զանգեր է ստացել վարորդներից, որոնք խնդրում էին պարզել, թե երբ կհիմնանորոգվի մնացած ճանապարհահատվածը:
Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի մամուլի խոսնակ Արմինե Մուրադյանը ՀԺ-ին հայտնեց, որ մրցույթը կայացել է, հայտնի է շահող կազմակերպությունը, իսկ աշխատանքները հավանաբար կմեկնարկեն առաջիկա օրերին: Արմինե Մուրադյանի փոխանցմամբ՝ այս տարի կհիմնանորոգվի ընդհանուր առմամբ 6.5 կմ ճանապարհահատված, որի ընդհանուր արժեքը կազմում է 647 մլն դրամ: Ենթակապալառուն «Արարատ» ՃՇՇ-ն է:
«Ճանապարհի երկարությունը 40 կմ է, նախորդ տարի նորոգվել է 20 կմ հատվածը, այս տարի կհիմնանորոգվի 6.5 կմ-ը: Մյուս հատվածները, որոնք անցնում են Վանաձոր եւ Դիլիջան քաղաքների միջով, հիմնանորոգման ծրագրի մեջ չեն մտել, քանի որ ավելի բարվոք վիճակում են գտնվում, եւ հիմնանորոգման կարիք չկա»,- ասաց նախարարի մամուլի քարտուղարը: