«Գանձասար-Կապանի» կոլումբիացի հենակետային կիսապաշտպան Վբեյմար Անգուլոն հանդես կգա Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականում: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան: ՀՖՖ-ն ու 28-ամյա կիսապաշտպանը համաձայնության են եկել հարցի շուրջ:
Անգուլոն Հայաստանում հանդես է գալիս 2015 թվականից եւ ունի ՀՀ հավաքականում խաղալու իրավական բոլոր հիմքերը: Նա այս թեմայի վերաբերյալ առաջին հարցազրույցն է տվել ՀՖՖ պաշտոնական կայքին: Նշել է, որ շատ ուրախ է ստացած հնարավորության համար:
«Շատ երջանիկ եմ եւ չեմ հավատում, որ այս ամենը կատարվում է ինձ հետ: Արդեն 5 տարի է՝ խաղում եմ Հայաստանում եւ միշտ սպասել եմ այս պահին: Հիմա իմ երազանքն իրականություն է դարձել: Ես անչափ ուրախ եւ շնորհակալ եմ Աստծուն այս հնարավորության համար:
Եթե ընդգրկվեմ Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ Հյուսիսային Մակեդոնիայի եւ Էստոնիայի հավաքականների դեմ հանդիպումներին պատրաստվող ֆուտբոլիստների ցուցակում, կանեմ հնարավոր ամեն ինչ՝ ապացուցելու մարզիչներին, որ իրենք չեն սխալվել: Ես դա կանեմ իմ ընտանիքի եւ իմ Հայաստանի համար, երկրի, որն ինձ համար դարձել է երկրորդ տուն:
Մենք բոլորս տեղյակ ենք Խոակին Կապառոսի՝ Իսպանիայում ունեցած հաջողությունների եւ մարզչական հիանալի որակների մասին: Մենք շատ բան ունենք սովորելու նրանից: Վստահ եմ, որ մեր համագործակցությունն արդյունավետ կստացվի»,- ասել է Անգուլոն:
Վբեյմար Անգուլոն ծնվել է 1992 թ. մարտի 6-ին, Կոլումբիայի Քիբդո քաղաքում։ Կարիերայի ընթացքում հանդես է եկել հետեւյալ ակումբներում.