«Արարատը» ջախջախեց «Շիրակին», «Գանձասարի» վերաբերյալ ՀՖՖ-ն որոշում կկայացնի
Մայրաքաղաքային ակումբը բարձրացավ երկրորդ հորիզոնական
«Գանձասար-Կապանը» խնդրում է հովանավորին դադարեցնել թիմի ֆինանսավորումը և դուրս է գալիս առաջնությունից
Ակումբը խնդրում է «Զանգեզուրի Պղնձամոլիբդենային կոմբինատին» գումարներն ուղղել բանակի և Արցախից տարհանված բնակչության կարիքներին
Հայհոյանքներ, ծեծի ենթարկված պաշտոնյաներ․ ՀՖՖ-ն մի շարք որոշումներ է կայացրել և դեռ քննելու է որոշ միջադեպեր
Մրցավարներին ու հանդիպման պատվիրակներին հայհոյել են և ծեծել:
«Գանձասարը» հետաձգված խաղում հաղթեց «Լոռիին»
Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստի գոլը վճռորոշ էր:
Կոլումբիացի 28-ամյա կիսապաշտպանը հանդես կգա Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականում
«Գանձասար-Կապանի» կոլումբիացի հենակետային կիսապաշտպան Վբեյմար Անգուլոն հանդես կգա Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականում:
ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության բոլոր խաղերն անցկացվում են նույն ընկերության գնդակով
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի մասնակից 10 թիմերին տրամադրել է Select ընկերության գնդակներ:
Մարզչական հնչեղ փոփոխություններ հայկական ֆուտբոլային ակումբներում
Հայկական ֆուտբոլի 2019-20 մրցաշրջանը դեռ նոր է ավարտվել, սակայն նորին հաշված օրեր են մնացել, ու ակումբներն ակտիվորեն պատրաստվում են:
Հայաստանի ֆուտբոլի տարբերվող առաջնությունը եւ թիմերի անզիջում պայքարը
Ինտրիգային, հետաքրքիր, լարված պայքարով. այսպիսին էր անցած շաբաթ ավարտված Հայաստանի Բարձագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանը:
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնությունում ամենաթանկ թիմն «Արարատ-Արմենիայինն» է
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի ավարտից հետո ամենաթանկ թիմն «Արարատ-Արմենիայինն» է, որն անցած շաբաթ պահպանեց չեմպիոնի տիտղոսը:
ՀՖՖ-ն նոր մրցանակ է սահմանել ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության լավագույն ֆուտբոլիստի ու մարզչի համար
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նոր մրցույթ է սահմանել, որով որոշվելու են մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստն ու մարզիչը:
ՀՀ ֆուտբոլի Բարձրագույն խումբը կլինի 3 շրջանով, կգործի լեգեոներների թվի նոր սահմանափակում. ՀՖՖ
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի հաջորդ առաջնությունը կանցկացվի 3 շրջանով: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության անցումային խմբի խաղերն ավարտվեցին
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի 2019-20 առաջնությունում ավարտվեցին անցումային խմբի հանդիպումները:
Վերջնագծին մոտ ՀՀ ֆուտբոլի առաջնությունում պայքարը տիտղոսի համար սրվում է. չեմպիոնը բարդացրեց իր գործերը
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնության մրցանակային խմբում մեդալների համար պայքարը թեժանում է:
ՀՖՖ-ն հաստատել է Հայաստանի գավաթի կիսաեզրափակիչ փուլի խաղացանկը
Հայաստատվել է Հայաստանի գավաթի 2019-20 մրցաշրջանի խաղարկության կիսաեզրափակիչ փուլի խաղացանկը:
Սկսվում է Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 2-րդ հատվածը. նոր ձեւաչափի առաջին փորձարկումը կորոնավիրուսի պայմաններում
Մի քանի օրից կմեկնարկի Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի առաջնության 2-րդ հատվածը:
Ֆուտբոլիստները պետք է կրճատեն հյուրեր ընդունելը. ՀՖՖ կանոնները ֆուտբոլի վերսկսմանն ընդառաջ
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կանոններ է մշակել Բարձրագույն եւ Առաջին խմբերի առաջնությունների 2019-20 մրցաշրջանի վերսկսմանն ընդառաջ:
ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության հանդիպումներն անցկացվելու են առանց հանդիսականների, իսկ քանի՞ մարդ է գնում այդ խաղերին
Առաջիկա հանգստյան օրերին Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնությունը վերադառնում է:
ՀՀ ֆուտբոլի առաջնությունը հնարավոր է՝ վերսկսվի մայիսի 23-ից
Կորոնավիրուսի տարածման պատճառով դադարեցված Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի առաջնությունը հնարավոր է՝ վերսկսվի 2 շաբաթից՝ մայիսի 23-ից:
ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության 5 ակումբ մրցաշրջանի ձեւաչափի փոփոխությանը դեմ է
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնության 9 թիմերից 5-ը չեն ցանկանում, որպեսզի մրցաշարի ձեւաչափը փոփոխության ենթարկվի:
ՀՖՖ-ն ֆուտբոլային ակումբներին առաջարկել է կարանտինից հետո փոխել առաջնության ձեւաչափը. կան դժգոհություններ
ՀՖՖ-ն ակումբներին առաջարկել է կորոնավիրուսի պատճառով դադարեցված 2019-20 մրցաշրջանը վերսկսելուց հետո ՀՀ Բարձրագույն խմբի առաջնությունը շարունակել նոր ձեւաչափով:
Երեւանի «Արարատն» ընկերական  հանդիպումներ կանցկացնի
Երեւանի «Արարատն» առաջիկա օրերին ընկերական 2 հանդիպում կացկացնի: Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Հայկական 6 ակումբներ ՈՒԵՖԱ-ից ընդհանուր առամբ կստանան ավելի քան 704 հազար եվրո
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնության 6 ակումբներ ընդահնուր առմամբ ավելի քան 704 հազար եվրո կստանան ՈՒԵՖԱ-ից՝ որպես «Ակումբային մասնակցության վճարներ»:
«Շիրակը» չի մեկնաբանում ֆինանսական խնդիրների պատճառով ՀՀ ֆուտբոլի առաջնությունից դուրս գալու լուրերը
«Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբը չի մեկնաբանում տեղեկությունը, ըստ որի, պատրաստվում է դուրս գալ ՀՀ Բարձրագույն խմբի առաջնությունից:
«Ալաշկերտը» հերքում է ՀՀ ֆուտբոլի առաջնությունից դուրս գալու տեղեկությունը
«Ալաշկերտ» ֆուտբոլային ակումբը հերքում է տեղեկությունը, ըստ որի, պատրաստվում է դուրս գալ առաջնությունից:
«Փյունիկն» ստացել է 107 հազար, «Ուրարտուն»՝ 84 հազար, «Շիրակը»՝ 56 հազար եվրո. ՀՖՖ-ն բաշխել է համերաշխության վճարները
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայկական ակումբների միջև բաշխել է ՈՒԵՖԱ-ի հատկացրած համերաշխության վճարները:
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնությունը դադարեցվում է
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան դադարեցնում է իր հովանու ներքո անցկացվող 3 մրցաշարեր: Այս մասին հայտնում են պաշտոնական կայքում:
Վերսկսվում է ՀՀ ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնությունը. թիմերի քանակը կրճատվել է, ինչ է լինելու դրանից հետո
3-ամսյա ձմեռային դադարից հետո վերսկսվում է Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի առաջնությունը:
«Գանձասարի» ընկերական խաղն անավարտ է չինական թիմի խաղացողների ագրեսիվ պահվածքի պատճառով
Ըստ ակումբի պաշտոնական հայտարարության՝ «Շենժենի» խաղացողներն ագրեսիվ են եղել առաջին 45 րոպեների ընթացքում, եւ այդ պահվածքն ավելի է սրվել 2-րդ կեսում:
Որն է ՀՀ առաջնության ամենաթանկ ֆուտբոլային թիմը, եւ ովքեր են ամենաթանկ խաղացողները
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության ամենաթանկ թիմն ունեցող ակումբն «Արարատ-Արմենիան» է: Transfermarkt հեղինակավոր հարթակը հաշվել է թիմի արժեքը:
ՀՀ ֆուտբոլի առաջնությունը գնում է արձակուրդ. «Արարատը» կորցրեց առաջին տեղը, առաջատարը «Լոռին» է
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի առաջնության աշնանային հատվածն ավարտվեց:
Մինչեւ ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության ձմեռային դադարը մնացել է 1 տուր. առաջատարն «Արարատ»-ն է
Ընթացիկ առաջնությունում պայքարը թեժ է: Առաջին ու 5-րդ տեղերին բաժանում է ընդամենը 2 միավոր:
Ավարտվեց ՀՀ ֆուտբոլի առաջնության առաջին շրջանը. առաջատարը Երեւանի «Արարատ»-ն է
Ավարտվեց Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնության 2019-20 մրցաշրջանի առաջին շրջանը:
Օզբիլիսը՝ «Փյունիկում», «Ալաշկերտը»՝ նորից առանց Խաշմանյանի. վերսկսվում է ՀՀ ֆուտբոլի առաջնությունը
Եվրո 2020-ի ընտրական փուլում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի տպավորիչ հաղթանակից հետո վերադառանում ենք ՀՀ Բարձրագույն խմբի առաջնություն: