Մանրամասն ուսումնասիրել ենք, գիտենք՝ ինչի է ունակ «Արարատ-Արմենիան». Դեյան Ստանկովիչ
Սերբական «Ցրվենա Զվեզդա» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ, նախկինում հայտնի ֆուտբոլիստ Դեյան Ստանկովիչը նախախաղյա մամուլի ասուլիսի ժամանակ խոսել է հոկտեմբերի 1-ին կայանալիք Եվրոպայի լիգայի որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի «Արարատ-Արմենիայի» հետ խաղի մասին:
Սերբ մարզիչը, մասնավորապես, անդրադարձել է հանդիպման անցկացման վայրին: Հիշեցնենք, որ նախապես ծրագրված էր, որ խաղն անցկացվելու է Երևանում, սակայն այն բանից հետո, երբ սեպտեմբերի 29-ին Ադրբեջանի օդուժի կողմից ռմբակոծվեց հայկական Վարդենիս քաղաքը, ՈւԵՖԱ-ն որոշում կայացրեց հանդիպման վայրը տեղափոխել Կիպրոս:
«Մեզ համար կապ չունի, թե որտեղ ենք խաղալու: Լավագույնս պատրաստվել ենք խաղին՝ ելնելով նրանից, որ խաղը մրցակցի հարկի տակ է լինելու: Իրավիճակը ժամ առ ժամ փոխվում էր, վերջնական որոշում կայացվեց մեկնել Կիպրոս: Մեզ համար ոչինչ չի փոխվել: Գիտենք՝ ինչ անենք. խաղանք մեր խաղը, որովհետև սա հիանալի հնարավորություն է Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլ դուրս գալու»,- նշել է Ստանկովիչը:
Մարզչի կարծիքով՝ կարևոր է, թե ինչ տրամադրվածությամբ է իր թիմը դուրս գալու խաղադաշտ, և հավատում է իր թիմի ներուժին:
«Մենք մանրամասն ուսումնասիրել ենք մրցակցին: Գիտենք՝ ինչի են ունակ, բայց նաև գիտենք նրանց թույլ կողմերը: Մարտավարությունն ընդհանրապես կապ չունի: Ով էլ դուրս գա խաղադաշտ, գիտի՝ ինչ անել: Յուրաքանչյուր խաղացողից մեծ սպասելիքներ ու պահանջներ ունենք: Ամեն ինչ մեզնից է կախված, համոզված եմ՝ տղաները ունակ են հաղթահարելու արգելքը»,- եզրափակել է Ստանկովիչը:
«Արարատ-Արմենիա» - «Ցրվենա Զվեզդա» հանդիպումը տեղի կունենա Նիկոսիայի GSP մարզադաշտում և կսկսվի Երևանի ժամանակով 21:00-ին: Խաղն անցնելու է առանց հանդիսականների: