Ի աջակցություն Կառավարության եւ վարչապետի՝ Երեւանում հանրահավաք անցկացնել ցանկացող անձանց կոչ ենք անում զերծ մնալ ցանկացած հանրահավաք կազմակերպելուց: Այս մասին ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը:
«Շնորհակալություն ենք հայտնում առաջնագծից Հայաստան վերադարձած կամավորներին, որոնք իրենց աջակցությունն են հայտնում վարչապետին ու Կառավարությանը, սակայն պայմանավորված ռազմական դրությամբ եւ կորոնավիրուսի համավարակով՝ մենք չենք խրախուսում նման հավաքների անցկացումը եւ հորդորում չդիմել նման քայլի:
Վստահեցնում ենք, որ ինչպես վարչապետն է նշել, ներկայացնելով առաջիկա ամիսների «ճանապարհային քարտեզ»-ը՝ մենք պետք է մեր ջանքերն ուղղենք բացառապես երկրի կայունության, ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման ու այդ ուղղությամբ նախատեսվող ծրագրերի իրականացմանը»,- գրել է Գեւորգյանը: