ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական շենքի դիմաց այսօր բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիներից մեկի եւ ոստիկանների մասնակցությամբ միջադեպ տեղի ունեցավ։
Մինչ ծնողների 10 հոգանոց խումբը շենքի ներսում հանդիպում էր զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի հետ, մյուս խումբը բակում սպասում էր։ Այդ ժամանակ հարազատներից մեկը, հուսահատությունից դրդված, վիրավորում էր ոստիկաններին, պահանջում վերադարձնել իր եղբորը, իրեն հանգիստ թողնել։ Քաղաքացին նաեւ փորձեց բարձրանալ ճաղավանդակների վրա եւ անցնելով դրանք՝ մուտք գործել վարչական շենքի տարածք, սակայն ոստիկանները նրան իջեցրին ճաղերի վրայից։ Հավաքված մյուս քաղաքացիները նրան հեռացրին այդ հատվածից։
Միաժամանակ զինծառայողների հարազատներն իրենց զայրույթն արտահայտեցին՝ ուղղված լրագրողներին եւ օպերատորներին՝ ասելով «նկարելով ի՞նչ եք բերելու»՝ հորդորելով չքաղաքականացնել իրենց ակցիաները։ Հարազատները պահանջեցին դադարեցնել նկարահանումները, եւ կարճ ժամանակ անց ԶԼՄ ներկայացուցիչները հեռացան ՊՆ տարածքից։
ՀԺ-ն փորձում է պարզել, թե ծնողների եւ Օնիկ Գասպարյանի հանդիպման արդյունքում կողմերն ի՞նչ ընդհանուր հայտարարի են եկել, սակայն մեր զանգերին ՊՆ-ից առայժմ չեն պատասխանում։
Հիշեցնենք՝ այսօր առավոտից ՊՆ տարածքում բողոքի ակցիա էին իրականացնում անհետ կորած եւ գերեվարված զինծառայողների հարազատներ։ Նրանք իրենց զայրույթն էին հայտնում՝ դժգոհելով, որ անգամ պատերազմի դադարից հետո հայ զինծառայողները գերեվարվում են։
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՈւկրաինան արտաքին կառավարման կարիք չունի․ երկիրն ունի լեգիտիմ կառավարություն․ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար