Եթե եկամուտը մնում է նույնը, իսկ ապրանքի գինը թանկանում է, բոլորն էլ դա զգում են․ Գեւորգյան
Բնականաբար, եթե եկամուտը մնում է նույնը, իսկ ապրանքի գինը թանկանում է, բոլորն էլ դա զգում են։ Այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գեւորգյանը՝ անդրադառնալով այն հարցին, թե իրեն «նեղո՞ւմ» են թանկացումները։
ՏՄՊՊՀ նախագահը հայտնեց, որ այս պահին ուսումնասիրություն են իրականացնում շաքարավազի, բենզինի, ձեթի շուկայում։
Հարցին՝ ՏՄՊՊՀ-ն ուսումնասիրո՞ւմ է՝ տնտեսվարողն իր պահեստից է հանում ապրանքը թանկ վաճառում, թե իրոք թանկ ներկրածն է վաճառում, Գեւորգյանը պատասխանեց. «Միանշանակ։ Կան հաշվապահական ստանդարտները, որոնցով նրանք պետք է աշխատեն։ Եթե մենք տեսնենք, որ ինքը նախապես ներմուծել է ապրանք եւ վաճառում է թանկ կամ էժան գնով, որը տնտեսական հիմնավորվածություն չունի, բնականաբար, դա հաշվի ենք առնում»։