Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը չափազանցված է համարում պատերազմի ընթացքում զոհվածների վերաբերյալ հրապարակվող տարբեր թվերը:
«Այս պահի դրությամբ մենք ունենք դուրս բերված 3439 մարմին, որոնցից դեռեւս նույնականացված չեն 766-ը, այսինքն՝ ԴՆԹ նույնականացման փուլում են: Վերջնական ցուցակը հրապարակվելու է։ Կան նաեւ անհետ կորածներ, կոնկրետ թիվ չեմ ուզում հրապարակել, բայց զոհերի թիվը 4000-ը չի անցնի»,- ԱԺ-ում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց նա:
Ավինյանն ասաց նաեւ, որ անդամահատումների խնդիր ունեցող զինծառայողների թիվը չի գերազանցում 150-ը։ «Նման վիարվորումներ ստացած զինծառայողներին տրամադրվելու է լավագույն պրոթեզավորում եւ ապահովվելու է նաեւ դրանց սպասարկումը»,- նշեց նա։