Կառավարությունը ամենօրյա աշխատանքներ է իրականացնում օր առաջ գերիներն հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ։ Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Թորոսյանն անդրադարձել է գերեվարված և անհետ կորած տղաների հարազատների հետ հանդիպումից հետո իր խոսքի սխալ մեկնաբանությանը։
«Մեր անհետ կորած և գերեվարված եղբայրների հարգելի հարազատներ,
Ցավում եմ, որ գերեվարված և անհետ կորած մեր տղաների հարազատների հետ հանդիպումից հետո իմ խոսքը սխալ մեկնաբանության առիթ է դարձել: Ուզում եմ կրկին ասել այն, ինչ ասել եմ հարազատների հետ հանդիպմանը և խնդրել բոլորին զերծ մնալ նուրբ թեմաների շուրջ մանիպուլյատիվ հայտարարություններից:
Հանդիպման ընթացքում հնչած այն պնդմանը, որ որևէ աշխատանք չի տարվում գերիների վերադարձի ուղղությամբ, պատասխանել եմ, որ կառավարությունը ամենօրյա աշխատանքներ է իրականացնում օր առաջ իրենց հարազատներին վերադարձնելու հայրենիք և որպես այդ աշխատանքի օրինակ եմ բերել մի քանի օր առաջ մեր 5 եղբայրների վերադարձը Հայաստան։
Խնդրել եմ և ևս մեկ անգամ խնդրում եմ զինվել համբերությամբ: Պատկան բոլոր մարմիններն անում են ամեն հնարավորը»,- գրառել է Արսեն Թորոսյանը: