Բոլոր թաղերում կազմեք ջոկատներ. մի խումբը կգնա մի պատգամավորի ետևից, մյուս խումբը կգնա մի ոստիկանի ետևից. Մանուկյան
«Հայրենիքի փրկության շարժման» միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը այսօր Ազատության հրապարակում հրավիրված հավաք-քննարկման ընթացքում նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը ինքնակամ չի հեռանալու իշխանությունից: «Մենք պետք է կոտրենք իր ոտքերը, իր հենարանները»:
Ըստ Մանուկյանի՝ իրական հենարանը Ազգային ժողովի «Իմ քայլը« խմբակցությունն է: «Բոլորի վրա պետք է աշխատել: Իրենք ռիսկ պիտի չունենան դուրս գալ փողոց, որովհետև իրենք նպաստում են դավաճանությանը: Այն «Իմ քայլ»-ի պատգամավորը, որը դուրս չի գալիս խմբակցությունից, համարենք դավաճան: Մենք ասում ենք՝ մեր ոստիկանությունը, մեր ոստիկանությունը: Դուք տեսնում էի՞ք՝ ոնց էին ջարդում ժողովրդին:  Խոսքը գնում է ոչ թե շարքային ոստիկանների մասին, ովքեր կարգադրություններ են կատարում, խոսքը գնում է նրանց ղեկավարների մասին: Բոլոր այն բարձրաստիճան զինվորականները, ոստիկանները, որոնք ծառայում են Նիկոլ Փաշինյանին, դավաճան են: Ու ժողովուրդը պիտի իրենց թույլ չտա փողոց դուրս, իրենք պիտի վախենան փողոցով գնալ, իրենք պիտի վախենան սրճարան մտնեն, ռեստորան մտնեն»:
Նա նաև ասաց, որ կան մարդիկ, ովքեր դրսից են սնվում և նպաստել են Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության գալուն: «Մենք կհրապարակենք անունները, այդ մարդիկ իրավունք չունեն փողոցով քայլելու»:
Չորրորդ խումբն էլ, Մանուկյանի խոսքով, «ծախուներն են»: «Նրանք փողի համար, արտոնություն ստանալու, երբ մենք Գյումրի էինք եկել, գնացել, փակել էին փողոցը, ես էլ բոմժ ասեցի, հետո ներողություն խնդրեցի բոմժերից: Դա այն տականքն է. որը ծառայում է ցանկացած իշխանությանը՝ իրեն ծախելով: Ագրեսիա են ցուցաբերում, նույն ագրեսիան՝ իրենց դեմ, ով ձեռք բարձրացնի մեր վրա, հարված պիտի ստանա: Ատելության դեմ՝ ատելություն, ագրեսիայի դեմ՝ ագրեսիա: Դա է մեր ճանապարհը»:
Մանուկյանը նաև առաջարկեց Ազատության հրապարակը դարձնել իրենց շարժման կենտրոնը: «Մեզ պետք է, որ ամեն թաղում, ամեն կոլեկտիվում, ամեն բնակավայրում ստեղծենք կոմիտեներ, ինքնակամ կազմակերպեք այդ կոմիտեները: Բոլոր թաղերում, հարևանների հետ, վիճեք, հավաքեք խմբեր, ջոկատներ կազմեք, և մեր կենտրոնը այստեղ կլինի: Մի խումբը կգա, կգնա մի պատգամավորի ետևից, մյուս խումբը կգնա մի ոստիկանի ետևից, բայց սա կլինի մեր կենտրոնը»:
Արմավիրի քաղաքապետ Դավիթ Խուդաթյանը արձագանքել էր Մանուկյանի վերջին հայտարարությանը: «Վազգեն Մանուկյանին ասեք խելք հավաքի: Հայաստանում ոչ մի ջոկատ չի կազմվի ներհայաստանյան ինչ-որ հարցեր լուծելու համար, Հայաստանում բարիկադներ չեն կառուցվի. եթե էտ տարիքում գոնե սա չի հասկացել, ուրեմն հեչ լավ չի»,-ֆեյսբուքյան գրառման մեջ նշել էր նա: