«Հայրենիքի փրկության շարժման» միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը այսօր Ազատության հրապարակում հրավիրված հավաք-քննարկման ընթացքում նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը ինքնակամ չի հեռանալու իշխանությունից: «Մենք պետք է կոտրենք իր ոտքերը, իր հենարանները»:
Ըստ Մանուկյանի՝ իրական հենարանը Ազգային ժողովի «Իմ քայլը« խմբակցությունն է: «Բոլորի վրա պետք է աշխատել: Իրենք ռիսկ պիտի չունենան դուրս գալ փողոց, որովհետև իրենք նպաստում են դավաճանությանը: Այն «Իմ քայլ»-ի պատգամավորը, որը դուրս չի գալիս խմբակցությունից, համարենք դավաճան: Մենք ասում ենք՝ մեր ոստիկանությունը, մեր ոստիկանությունը: Դուք տեսնում էի՞ք՝ ոնց էին ջարդում ժողովրդին: Խոսքը գնում է ոչ թե շարքային ոստիկանների մասին, ովքեր կարգադրություններ են կատարում, խոսքը գնում է նրանց ղեկավարների մասին: Բոլոր այն բարձրաստիճան զինվորականները, ոստիկանները, որոնք ծառայում են Նիկոլ Փաշինյանին, դավաճան են: Ու ժողովուրդը պիտի իրենց թույլ չտա փողոց դուրս, իրենք պիտի վախենան փողոցով գնալ, իրենք պիտի վախենան սրճարան մտնեն, ռեստորան մտնեն»:
Արմավիրի քաղաքապետ Դավիթ Խուդաթյանը արձագանքել էր Մանուկյանի վերջին հայտարարությանը: «Վազգեն Մանուկյանին ասեք խելք հավաքի: Հայաստանում ոչ մի ջոկատ չի կազմվի ներհայաստանյան ինչ-որ հարցեր լուծելու համար, Հայաստանում բարիկադներ չեն կառուցվի. եթե էտ տարիքում գոնե սա չի հասկացել, ուրեմն հեչ լավ չի»,-ֆեյսբուքյան գրառման մեջ նշել էր նա: