Հավաքի վայրում աքլորացած ման էր գալիս, ափսոս պատերազմի ժամանակ չկար. հարձակման ենթարկված պատգամավորը մանրամասնում է
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանը, որ, ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, ԱԺ մուտք գործելիս հարձակման է ենթարկվել Բաղրամյան պողոտայում ցույց անող «Հայրենիքի փրկության շարժման» անդամներից մեկի կողմից, հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել ոստիկանություն:
67-ամյա պատգամավորը, որ 3 պատերազմների մասնակից է, մեր զրույցում ասաց, որ իրեն հարվածողը շուրջ 35-40 տարեկան տղամարդ էր, ակնհայտ խուլիգանական պահվածքով մեկը: Մեր զրույցը՝ ստորեւ.
- Պարոն Ասլանյան, ինչպե՞ս եք ձեզ զգում: Լուրջ վնասվածք չունե՞ք:
- Ոչ, դեմքս է մի քիչ կարմրել, լուրջ բան չկա, կանցնի: Շատ լավ եմ:
- Ձեր դեմքի՞ն են հարվածել:
- Տեսա՞ք՝ ով էր:
- Իհարկե, տեսել եմ: Փողոցում տեսախցիկներ էլ կան, պարզ երեւում է, թե ով էր, ես էլ կարող եմ ասել:
- «Հայրենիքի փրկության շարժման» հավաքի մասնակի՞ց էր:
- Այո, հավաքի վայրում աքլորացած ման էր գալիս, ափսոս՝ պատերազմի ժամանակ չկար:
- Ձեր կարծիքով՝ ձեզ՝ որպես պատգամավո՞րի էր թիրախավորել:
- Միմիայն:
- Հավանաբար վախեցնելու համար:
- Գիտեք, ես երբեք վտանգներից չեմ վախեցել, եթե վտանգներից վախեցող լինեի, երեք պատերազմներին էլ չէի մասնակցի:
- Ավելի վաղ այդ շարժման, այսպես կոչված, վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը ակնարկել էր, որ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները թիրախավորվելու են՝ որպես վարչապետի աջակիցներ: Ինչպիսի՞ն է լինելու ձեր վարքը:
- Ես օրենքով սահմանափակված եմ, որ իջնեմ իրենց մակարդակին, ես չեմ կարող, ուղղակի չեմ կարող ինձ թույլ տալ փողոցի մեջտեղը այդ աստիճանի լածիրակի պես պահել, այդ աստիճանի հայհոյանքներ տալ՝ հաշվի չառնելով թեկուզ եւ իրենց՝ ընդդիմադիրների մեջ կանգնած կանանց եւ աղջիկներին: Եթե մարդը իրեն թույլ է տալիս այլ մարդկանց ներկայությամբ կեղտոտ հայհոյանքներ տալ...
- Ձեզ հարվածելի՞ս է հայհոյել:
- Ե՛վ դրանից առաջ, ե՛ւ դրանից հետո: Ինքը բերանը բացում էր թե չէ, հայհոյանք էր դուրս գալիս:
- Որեւէ կոնկրետ բան չասա՞ց՝ ինչ է ուզում, ինչու է հարվածում:
- Չէ, չէ, բացարձակ:
- Իրավական գործընթաց նախաձեռնելո՞ւ եք, ոստիկաններին դիմելո՞ւ եք:
- Ես հայտարարություն  եմ տվել ոստիկանությունում: Կարծում եմ, որ ամեն մեկը, ով կարող է իրեն թույլ տալ փողոցում կեղտոտ հայհոյանքներով իրեն պահել, պետք է անպայման պատժվի:
Հիշեցնենք՝ «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը փետրվարի 20-ի հավաքում հայտարարել էր, որ պետք է մարդկանց ոտքի կանգնեցնել, միասնական ջարդել այն հենարանները, որոնց վրա կանգնած է Նիկոլ Փաշինյանը: Հենարաններից մեկը, նրա համոզմամբ, «իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներն են: «Նրանց հետ պետք է լինել կոշտ, համոզեցուցիչ»,- ասել էր Մանուկյանը: