«Լուսավոր Հայաստան»-ը պատրաստ է գնալ ԱԺ լուծարմանը. Տարոն Սիմոնյան
Մենք պատրաստ ենք գնալ Ազգային ժողովի լուծարման գործընթացին. Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանը: Նա վստահեցրեց, որ ԼՀԿ-ն պատրաստ է Փաշինյանի հրաժարականից հետո վարչապետի նոր թեկնածու չառաջադրել:
«Չենք առաջադրվի, մի հատ էլ հայտարարություն կանենք: Ես՝ որպես Տարոն Սիմոնյան, չեմ համոզի Էդմոն Մարուքյանին, որ առաջադրվի»,- ասաց Սիմոնյանը:
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի վերջին, երբ ՀՀ վարչապետը հայտարարեց արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մասին, ԼՀԿ-ն ասում էր, որ Փաշինյանի հրաժարականից հետո առաջադրելու են Էդմոն Մարուքյանի թեկնածությունը:
Ինչպես հայտնի է, ԱԺ-ն կլուծարվի այն դեպքում, եթե վարչապետի հրաժարականից հետո 2 անգամ ԱԺ-ն նոր թեկնածու չառաջադրի եւ չընտրի: