Ադրբեջանի նախագահի՝ ՀՀ միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների նկատմամբ հավակնությունների վերաբերյալ հայտարարություններն անթույլատրելի են։ ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Տաթևիկ Հայրապետյանը։
«Երեկ կրկին հրապարակայնորեն հայտնվեց Ալիևի նոր հայտարարությունը Սյունիքի վերաբերյալ, և կրկին Ադրբեջանի նախագահը տարածքային հավակնություններ է ներկայացրել ՀՀ-ի միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների նկատմամբ: Փաստացի ադրբեջանական կողմը մի կողմից խոսում է խաղաղության, հակամարտության ավարտի մասին, իսկ մյուս կողմից՝ հնչեցնում սադրիչ և անթույլատրելի հայտարարություններ ՀՀ միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների վերաբերյալ»,- ասաց Հայրապետյանը՝ հավելելով, որ այս իրավիճակում խորհրդարանական դիվանագիտության մեջ ներգրավված պատգամավորներն իրենց միջազգային գործընկերներին տեղյակ պահեն Ալիևի հայտարարությունների մասին։
Հայրապետյանը նշեց՝ հույս ունի, որ Ալիևի հայտարարությունները համապատասխան արձագանքի կարժանանան միջազգային գործընկերների կողմից։