Ռուս պատվիրակները նշել են ուկրաինական կողմի հետ բանակցություններ վարելու վերջին ժամի մասին. նրանք դեռ սպասում են
Ռուսաստանի պատվիրակությունը Բելառուսում գլխավորում է նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկին, պատվիրակությունը տեղում սպասում է բանակցություններին արդեն մի քանի ժամ:
Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ նշելով, որ  Գոմելը՝ որպես հանդիպման վայր, առաջարկվել է հենց Կիևի կողմից։ Սակայն Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին տարօրինակ կերպով հայտարարել է, որ պատրաստ չէ բանակցել Բելառուսի տարածքում։
Ռուս պատվիրակները, ըստ Մեդինսկիի, կսպասեն մինչև ժամը 15:00-ն (ՀՀ ժամանակով 16:00)՝ հանդիպման շուրջ պայմանավորվելու համար, այնուհետ բանակցությունները տապալված կհամարվեն:
Ռուսական պատվիրակության կազմում են նախագահի վարչակազմի, պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարությունների, ինչպես նաև այլ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ ։ Ընդ որում, ըստ Պեսկովի, Մոսկվան այս անգամ չի նախատեսում դադարեցնել ռազմական գործողությունը, ինչպես դա արել էր  ուրբաթ օրվա բանակցություններին ընդառաջ:
Կիևում արդեն իսկ ասել են, որ Ուկրաինայի ներկայացուցիչները Գոմելում չեն և չեն մեկնի Ռուսաստանի հետ բանակցությունների համար Բելառուսի տարածք:
Հիշեցնենք, այսօր ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել էր, որ ռուսական պատվիրակությունը ժամանել է Բելառուս՝ ուկրաինական կողմի հետ բանակցությունների համար։
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կողմնակից չէ ռուսական կողմի հետ  Մինսկում բանակցություններ վարելուն և ասել է, որ այլ քաղաքներ կարող են հարթակ լինել Ռուսաստանի Դաշնության հետ բանակցությունների համար, բայց ոչ Բելառուսի որևէ քաղաք, քանի որ, ըստ նրա, այդ հանրապետության տարածքից ագրեսիվ գործողություններ են տեղի ունենում։ Որպես այլընտրանք նա առաջարկել է Բաքուն,  Ստամբուլն ու ևս 2 քաղաք: