ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանություն է տվել Քաղաքաշինության կոմիտեի մշակած նախագծին, որի նպատակն է ապահովել հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար քաղաքաշինական օբյեկտների շահագործման մատչելիությունը: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Բաթոյանը:
Հաստատվել են նախագծային հատուկ լուծումներով համալրման ենթակա մի շարք կարևորագույն նշանակության օբյեկտների ցանկը և նախագծային հատուկ լուծումներով համալրման ենթակա մի շարք կարևորագույն նշանակության օբյեկտների շահագործման մատչելիությունն ապահովող միջոցառումների ծրագիրը:
«Շինարարական աշխատանքների իրականացումը, ներառյալ շինթույլտվության ձեռքբերումը, գնման հայտերի պատրաստումը, մրցույթների կազմակերպումը կատարված աշխատանքների հանձնում-ընդունումը նախատեսվում է 2024թ. առաջին կիսամյակից մինչև 2026 թվականը՝ շարունակական: Այսպիսով կարևոր նշանակության 20 շենք կդառնա մատչելի: Դրանք են՝