ՀՀ արդարադատության փոխնախարար, այս պահին նախարարի պարտականությունները կատարող Գրիգոր Մինասյանը, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով հայ ռազմագերիների գնդակահարության տեսանյութին, ասաց, որ ՄԻՊ գրասենյակից հայտնել են՝ որոշակի տեղեկություններ կան, թե որ հատվածում է դա եղել։
«Ասվել է, որ տեսանյութը հին չէ, շաբաթների տեսանյութ է։ Կառավարության՝ միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչներն արդեն գործիքակազմ են կիրառում։ Դիմելու են ՄԻԵԴ եւ արդարադատության միջազգային դատարան»,- նշեց նա:
Հարցին՝ վատ չի՞ զգում, որ մաս է կազմում մի իշխանության, որի օրոք մեր զինվորներին գնդակահարում են, Գրիգոր Մինասյանը պատասխանեց․ «Հարցի ենթատեքստը հասկանում եմ, բայց չեմ հասկանում՝ ի՞նչ նկատի ունեք: Նախարարությունն ամեն ինչ անում է, որ իրավական առումով գնահատականներ տրվեն։ Միջազգային գործընկերների հետ աշխատելով՝ պետք է հասնենք նրան, որ նման դեպքերը բացառվեն»։
Հարցադրմանը, թե ի՞նչ են ակնկալում, որովհետեւ Ադրբեջանը շարունակում է իր գործելաոճը, Գրիգոր Մինասյանը վստահեցրեց՝ ամեն ինչ անում են, որ մեղավորները պատժվեն.
«Խաղաղությունը պետք է բոլորիս։ Այդ տեսանյութն ապացուցում է, որ այս ուղղությամբ անելիքները դեռ շատ են։ Բայց ասել, որ կրակոցների դեպքում պետք է դուրս գալ բանակցություններից, ճիշտ չեմ համարում։ Հակառակը։ Սա ապացուցում է, որ օր առաջ մեր երկրում խաղաղություն է պետք»։