ՀՀ քննչական կոմիտեի ղեկավար Արգիշտի Քյարամյանը 2022 թվականի մայիսին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով է ներկայացրել 2021 թվականի իր եկամուտների և գույքի տարեկան հայտարարագիրը:
Ըստ այդմ՝ նա հայտարարագրել է 2 անհատական բնակելի տուն, որոնք միանձնյա սեփականություն են: Տներից մեկը գտնվում է Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում, մյուսը՝ Գեղարքունիքի մարզի Երանոս գյուղում:
Վերջինս նաև հայտարարագրել է 5 հողամաս, որոնցից 3-ը գտնվում է Երանոս համայնքում, 1-ը՝ Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր, մյուսը՝ Ջրվեժ համայնքներում: Ինչպես նաև՝ 1 ավտոտնակ, որը գտնվում է Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանում, այն միանձնյա սեփականություն է, և 1 բնակարան՝ Քանաքեռ-Զեյթունում վարչական շրջանում՝ համատեղ սեփականությամբ:
Որպես շարժական գույք Քյարամյանը հայտարարագրել է 1 ավտոմեքենա՝ «Մերսեդես-Բենց» մակնիշի:
Վերջինս ունի 10 հազար դոլարի ավանդ: Բանկային հաշիվներում տարեսկզբին նա ունեցել է 5000 դրամ, որը տարեվերջին ավելացել է՝ դառնալով 17 հազար դրամ և 73 ռուբլի:
Որպես կանխիկ գումար ՔԿ ղեկավարը հայտարարագրել է 35 միլիոն դրամ, որը տարեվերջին դարձել է 38 միլիոն դրամ, 48 հազար դոլար, որն էլ դարձել է 50 հազար դոլար:
ՀՀ քննչական կոմիտեից Քյարամյանն ստացել է 13 միլիոն 344 հազար դրամ աշխատավարձ: