«Զեյթուն»-ում 4 անձի դանակահարության և նրանցից մեկի մահվան դեպքը բացահայտվել է. ձերբակալվել է 18-ամյա երիտասարդ
«Զեյթուն»-ում 4 անձի դանակահարության և նրանցից մեկի՝ 25-ամյա երիտասարդի մահվան դեպքը բացահայտվել է: Ձերբակալվել է 18-ամյա երիտասարդ:
Հունվարի 6-ին՝ ժամը 16:40-ին, պարեկային ծառայության կարգախմբից ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում էր ստացվել, որ Ռուբինյանց և Սևակի փողոցների խաչմերուկի մոտ տեղի է ունեցել դանակահարություն, երեք անձ տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն:
ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից մանրամասնում են, որ ժամը 17:00-ին «Քանաքեռ-Զեյթուն» բժշկական կենտրոնից է հաղորդում ստացվել, որ որովայնի կտրած-ծակած վերքերով բուժօգնության է տեղափոխվել 17-ամյա պատանի. նա հայտնել է, որ դանակահարվել է Ռուբինյանց փողոցում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ:
Հաջորդ հաղորդումը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնից է եղել. կտրած-ծակած վերքերով բուժօգնության են տեղափոխվել 19-ամյա, 18-ամյա և 25-ամյա երեք երիտասարդներ: 25-ամյա երիտասարդի վնասվածքներն անհամատեղելի են եղել կյանքի հետ, և նա հիվանդանոցում մահացել է:
Դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ-քննչական խումբ: Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ Ռուբինյանց և Սևակի փողոցների խաչմերուկի մոտ մի խումբ երիտասարդների միջև վիճաբանություն և ծեծկռտուք է եղել, որի ընթացքում էլ 18-ամյա երիտասարդը դանակահարել է հիվանդանոցներ տեղափոխվածներին:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում նույն օրը դեպքի մասնակիցներից մեկը հայտնաբերվել և ներկայացվել է քննչական բաժին:
Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում հունվարի 8-ին 18-ամյա երիտասարդը Լեփսիուսի փողոցի տներից մեկի մոտ հայտնաբերվել, սպանության և մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել և ներկայացվել է վարույթն իրականացնող մարմին: