77 համարի երթուղին սպասարկող «Գազել»-ի վարորդն ազատվել է աշխատանքից, նա զրկվել է նաև վարելու իրավունքից
Երևանի 77 համարի երթուղին սպասարկող «Գազել»-ի վարորդին, որն այսօր երթուղի էր դուրս եկել ամենաբարձր աստիճանի խմած վիճակում, ընկերությունն ազատել է աշխատանքից, նա զրկվել է նաև վարելու իրավունքից:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետարանի լրատվության վարչության պետի տեղակալ Տարոն Գևորգյանը։
«Երթուղու այսօրվա ընթացքը եղել է այնպես, որ մեքենան բարձրանալու էր Նորք-Մարաշ, հետո հետադարձի ճանապարհին մտներ դիսպետչերական կետ՝ գրանցվելու համար։ Սակայն վարորդն այդպես էլ դիսպետչերական կետ չի հասել, քանի որ նրան  ճանապարհի կեսից արդեն կանգնեցրել են պարեկները։ Հակառակ դեպքում դիսպետչերականում նրան արդեն դուրս կհանեին երթուղուց»,- հավելեց նա:
Հիշեցնենք՝ այսօր՝ փետրվարի 10-ին, ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևանի գնդի պարեկները մայրաքաղաքում ծառայության ընթացքում նկատել էին, որ թիվ 77 երթուղին սպասարկող «Գազել»-ի վարորդը ավտոմեքենան վարում է անկանոն։ Պարզվել էր՝ վարորդը՝ Երևանի բնակիչ 69-ամյա Միխայիլ Ղուլյանն է, որը եղել էր ամենաբարձր աստիճանի խմած վիճակում: Երթուղայինը կանգնեցնելու պահին ներսում եղել էր 12 ուղևոր։