Վանաձորի նախկին քաղաքապետի գլխավորած «Ասլանյան դաշինք»-ում ընդգրկված է երկու կուսակցություն
Համացանցում «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության մասին տեղեկատվություն չկա:
Տիգրան Արզաքանցյանն իր թիմով դուրս է գալիս Դեմոկրատական կուսակցությունից. պայմանավորվածություն է խախտվել
Գործարարը հավելել է, որ այս հարցերի շուրջ չի խոսել Արամ Սարգսյանի հետ, քանի որ վերջինս ժամանակ չի գտել, շարունակ զբաղված է եղել, իսկ ինքն այլևս հապաղել չի պատրաստվում:
Նախընտրական քարոզարշավ, օր 8-րդ․ «Մենք» դաշինք (լուսանկարներ)
Արտակ Զեյնալյանը նշեց, որ չնայած քննադատություններին, թե նախընտրական քարոզարշավը ծրագրային ու գաղափարական չէ, իրենք, ամեն դեպքում, իրենց քարոզարշավն անցկացնում են գաղափարական։
Հայտնի է նորաստեղծ «Մենք» դաշինքի ցուցակի առաջին տասնյակը. ցուցակը կգլխավորի Արամ Սարգսյանը
Ցուցակը գլխավորում է «Հանրապետություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:
«Հանրապետությունն» ու «Ազատ դեմոկրատները» ԱԺ արտահերթ ընտրություններին կմասնակցեն «Մենք» դաշինքով
Կուսակցությունների ղեկավարները՝ Արամ Սարգսյանը և Խաչատուր Քոքոբելյանը որոշման մասին հուշագիր ստորագրեցին:
Քաղաքական որ ուժերը եւ ինչ ձեւաչափով կմասնակցեն խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին
Մասնավորապես՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը միանշանակ մասնակցելու է ընտրություններին: Իսկ Հանրապետական կուսակցությունը որոշում չի կայացրել:
Ազատ Դեմոկրատներ կուսակցությունը անվերապահ աջակցություն է հայտնում քաղաքացիների ու վարչապետի դիրքորոշմանը
Այսօր խորհրդարանում ԱԺ Կանոնակարգ օրենքում փոփոխություններ կտարելու մասին օրենքի նախագծի հապճեպ ընդունումն առնվազն տարակուսանք է առաջացնում։
«Ազատ դեմոկրատներ»-ը պատրաստվում են ԱԺ ընտրություններին, ավագանու ընտրությանը չեն մասնակցի
Ստեղծված իրավիճակում այդ ընտրությունները Հայաստանում սկիզբ առած փոփոխությունների ընթացքի մի մասն են, սակայն այս ընտրություններով չէ, որ հանգուցալուծվելու է Հայաստանում իշխանափոխության գործընթացը։
ՀՀԿ-ից բացի մեկ էլ ՕԵԿ-ն է «պրիզնատ» գալիս, որ ընդդիմություն է. մյուսներն անորոշ են
ՀՀԿ-ից զատ ,բաց տեքստով նաեւ քաղաքական հետաքրքիր ճանապարհ անցած ՕԵԿ-ն է իրեն ընդդիմադիր համարում:
ՕԵԿ-ն ու ԱԴԿ-ն ցանկություն ունեն մասնակցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին
Օրինաց երկիր կուսակցության փոխնախագահ Հեղինե Բիշարյանը մեր զրույցում վստահեցրեց, որ իրենք միանշանակ մասնակցելու են արտահերթ ընտրություններին:
Դեմոկրատական կուսակցությունը իր առաջարկն ունի Փաշինյանին՝ համակարգային փոփոխության մասին
Վերանայի ԱԱԽ կազմը, նրանում ներգրավելով հանրապետության Նախագահին և այն դարձնի նրան կից գործող մարմին:
Արամ Կարապետյանը ողջունում է #ԻմՔայլը ակցիան եւ ապրիլի 13-ին կլինի Ազատության հրապարակում
«Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում Նոր ժամանակներ կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանն ասաց, որ իր համար Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության ակցիան շատ ընդունելի է:
Արեւմուտքը Սերժ Սարգսյանի վարչապետ դառնալն անուղղակիորեն քննադատելու է. քաղաքագետ
Փոփոխություններ կարող են լինել նաեւ այն ժամանակ, երբ Արեւմուտքի աջակցությունը չկա: Եթե կա համաժողովրդավարական լուրջ համախմբում, կա շատ ակտիվ մասնակցություն, ապա կարելի է հասնել հաջողության:
Ազատ դեմոկրատներ կուսակցությունը կանի իր մեծ համագումարը. Ա. Խաչատրյան
Ազատ դեմոկրատներ կուսակցության փոխնախագահ Անժելա Խաչատրյանը վստահեցնում է, որ առաջիկայում տեղի կունենա կուսակցության մեծ համագումարը եւ իրենք կանդրադառնան բոլոր մարտահրավերներին: