Համացանցում «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության մասին տեղեկատվություն չկա:
Գործարարը հավելել է, որ այս հարցերի շուրջ չի խոսել Արամ Սարգսյանի հետ, քանի որ վերջինս ժամանակ չի գտել, շարունակ զբաղված է եղել, իսկ ինքն այլևս հապաղել չի պատրաստվում:
Արտակ Զեյնալյանը նշեց, որ չնայած քննադատություններին, թե նախընտրական քարոզարշավը ծրագրային ու գաղափարական չէ, իրենք, ամեն դեպքում, իրենց քարոզարշավն անցկացնում են գաղափարական։
Ցուցակը գլխավորում է «Հանրապետություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:
Կուսակցությունների ղեկավարները՝ Արամ Սարգսյանը և Խաչատուր Քոքոբելյանը որոշման մասին հուշագիր ստորագրեցին:
Մասնավորապես՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը միանշանակ մասնակցելու է ընտրություններին: Իսկ Հանրապետական կուսակցությունը որոշում չի կայացրել:
Այսօր խորհրդարանում ԱԺ Կանոնակարգ օրենքում փոփոխություններ կտարելու մասին օրենքի նախագծի հապճեպ ընդունումն առնվազն տարակուսանք է առաջացնում։
Ստեղծված իրավիճակում այդ ընտրությունները Հայաստանում սկիզբ առած փոփոխությունների ընթացքի մի մասն են, սակայն այս ընտրություններով չէ, որ հանգուցալուծվելու է Հայաստանում իշխանափոխության գործընթացը։
ՀՀԿ-ից զատ ,բաց տեքստով նաեւ քաղաքական հետաքրքիր ճանապարհ անցած ՕԵԿ-ն է իրեն ընդդիմադիր համարում:
Օրինաց երկիր կուսակցության փոխնախագահ Հեղինե Բիշարյանը մեր զրույցում վստահեցրեց, որ իրենք միանշանակ մասնակցելու են արտահերթ ընտրություններին:
Վերանայի ԱԱԽ կազմը, նրանում ներգրավելով հանրապետության Նախագահին և այն դարձնի նրան կից գործող մարմին:
«Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում Նոր ժամանակներ կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանն ասաց, որ իր համար Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության ակցիան շատ ընդունելի է:
Փոփոխություններ կարող են լինել նաեւ այն ժամանակ, երբ Արեւմուտքի աջակցությունը չկա: Եթե կա համաժողովրդավարական լուրջ համախմբում, կա շատ ակտիվ մասնակցություն, ապա կարելի է հասնել հաջողության:
Ազատ դեմոկրատներ կուսակցության փոխնախագահ Անժելա Խաչատրյանը վստահեցնում է, որ առաջիկայում տեղի կունենա կուսակցության մեծ համագումարը եւ իրենք կանդրադառնան բոլոր մարտահրավերներին: