Անկախ խորհրդարանում չլինելու հանգամանքից՝ անելիքներ շատ ունենք. Ուրիխանյան
«Ունենք այն, ինչ ունենք... Աստված պահի Հայրենիքս։ Փաստորեն, այսպիսինն է ժողովրդի գնահատականը»։
Պարտվում է ժողովուրդը, ԱԶԳ-ին պարտություն չկա. Կարին Տոնոյանը՝ հետագա անելիքների մասին
«5165 շարժումը» սկսում է իր նպատակային աշխատանքները:
Մանդատների բաշխման ու մյուս գործընթացների մասին հայտնի կդառնա 7 օրից. Մուկուչյանն ամփոփեց արդյունքները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը քիչ առաջ հրապարակեց ընտրությունների նախնական արդյունքները՝ ամփոփելով դրանք:
Բոլոր քվեաթերթիկների հաշվարկով ՔՊ-ն բացարձակ առաջատար է. ինչպես են բաշխվել ձայները (լուսանկար)
Ժամը 07.00 դրությամբ ԿԸՀ-ն հաշվարկել է խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների քվեաթերթիկների 95,8%-ը: Դրանք 1945 ընտրատեղամասերի արդյունքներն են (ընտրատեղամասերի ընդհանուր թիվը 2008 է):
ԿԸՀ-ն հաշվարկել է քվեաթերթիկների 27%-ը. ՔՊ-ն ակնհայտ առաջատար է
Ժամը 02: 30 դրությամբ ԿԸՀ-ն հաշվարկել է քվեաթերթիկների գրեթե մեկ հինգերորդը, ավելի ստույգ 26,8% -ը: Դրանք 798 ընտրատեղամասերի արդյունքներն են:
«Հայաստան» դաշինքը չի ընդունում ընտրությունների նախնական արդյունքները
Քանի դեռ բոլոր խնդրահարույց հարցերը չեն ստացել սպառիչ բացատրություններ, և փարատված չեն կասկածները, «Հայաստան» դաշինքը չի ընդունելու ընտրությունների արդյունքները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
9/54 ընտրատեղամասում ավարտվել է ընտրությունների արդյունքների ամփոփումը
9/54 ընտրատեղամասում ավարտվել է ընտրությունների արդյունքների ամփոփումը: Այստեղ ընտրելու իրավունք ունեցող 1987 քաղաքացուց մասնակցել է 982-ը:
Քվեարկության ընդհանուր քարտեզը մեզ արդեն պարզ է. Նիկոլ Փաշինյանն ամփոփում է նախնական արդյունքները (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանը հավելեց, որ վերջին 3 տարվա ընթացքում հայաստանի քաղաքացիները երկրորդ հեղափոխությունն արեցին, առաջինը թավշյա հեղափոխությունն էր, այս անգամ՝ պողպատյա:
Երևանի 3 ընտրատեղամասերի քվեարկության արդյունքներով առաջատարը «Հայաստան» դաշինքն է
Գրապարակվել են Երևանի մի քանի այլ ընտրատեղամասերի քվեարկության նախնական արդյունքներ: Դրանք ներկայացնում ենք ստորև՝ ըստ ամենաշատ թվով ձայներ հավաքած 2 կուսակցությունների:
ԿԸՀ-ն ներկայացրել է 465 ընտրատեղամասի քվեարկության արդյունքները. առայժմ ՔՊ-ն առաջատար է
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Արմեն Սմբատյանը ներկայացրեց ՀՀ 465 ընտրատեղամասերից ստացված քվեարկության արդյունքների մասին նախնական տեղեկատվությունը, որը ներկայացնում ենք ստորև.
Էրեբունի վարչական շրջանի ընտրատեղամասերից մեկի քվեարկության արդյունքները պատրաստ են
Էրեբունի վարչական շրջանի 10/15 ընտրատեղամասում ավարտվել է ձայների հաշվարկը։
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի 2 ընտրատեղամասերի նախնական արդյունքները հայտնի են
Հայտնի են Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի 2 ընտրատեղամասերի նախնական արդյունքները:
Մալաթիա-Սեբաստիայի 7/07 ընտրատեղամասում ՔՊ-ն բացարձակ առաջատար է. նախնական
Ամփովել են Բանգլադեշի 7/07 ընտրատեղամասում քվեարկության արդյունքները: Այս ընտրատեղամասում ՔՊ-ն առաջատար է: Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ.
Արամուս համայնքի 28/20 ընտրատեղամասի քվեարկության արդյունքները հայտնի են
Կոտայքի մարզի Արամուս համայնքի 28/20 ընտրատեղամասում ևս ավաևրտվել է ձայների հաշվարկը:
Էրեբունի վարչական շրջանի 10/16 ընտրատեղամասում ձայների հաշվարկն ավարտվել է. նախնական արդյունքները հայտնի են
Ամփոփվել է Էրեբունի վարչական շրջանի 10/16 ընտրատեղամասում ձայների հաշվարկը։ Այստեղ քվեարկությանը մասնակցել է ընտրելու իրավունք ունեցող 1918 քաղաքացիներից 896֊ը։
Կենտրոնի 9/44 ընտրատեղամասի ձայների նախնական արդյունքները հայտնի են
Երևանի Կենտրոնի 9/44 ընտրատեղամասի ձայների նախնական արդյունքները ևս պատրաստ են: Այստեղ 1578 ընտրողներից քվեարկել է 857-ը։
Քանաքեռ Զեյթուն վարչական շրջանի 3/3 ընտրատեղամասում ձայների հաշվարկն ավարտվել է
մփոփվել են Երևանի Քանաքեռ Զեյթուն վարչական շրջանի Քանաքեռի թիվ 3/3 ընտրատեղամասքւմ ընտրության նախնական արդյունքները:
ԿԸՀ-ն հրապարակեց 80 համայնքներում քվեարկության առաջին նախնական արդյունքները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ամփոփում է քվեարկության առաջին նախնական արդյունքները։ Ներկայացվեց Հանրապետության 2008 ընտրատեղամասերից ներկայացված են 80-ի արդյունքները։
Հայտնի են 13 այլ փոքր համայնքներում ընտրությունների նախնական արդյունքները
ՀՀ վարչապետի խորհրդական Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է մոտ մեկ տասնյակ համայնքներում ընտրությունների նախնական արդյունքները: