Արցախում ծագած անձնագրային խնդիրը քննարկվել է համապատասխան մարմինների հետ. ԱՀ ՄԻՊ
Բոլոր քաղաքացիներին, որոնք բախվել են բարձրացված խնդրին, խնդրում ենք դիմել նաև Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ
Համակարգը հաճախ խափանվում էր, հնարավոր չէր լինում ձևակերպել քարտը. պարզաբանում՝ կենսաչափական անձնագրերի տրամադրման մասին
2023 թ․ փետրվարի 15-ից ՀՀ քաղաքացիները ստանում են նույնականացման քարտեր և ՀՀ կառավարության 25.12.1998 թ. թիվ 821-Ն որոշմամբ սահմանված անձնագրեր»,- ասվում է ՆԳՆ պարզաբանման մեջ։
Մարաշի անձնագրային և վիզաների վարչության աշխատակիցները բազմաթիվ անգամներ կաշառք են ստացել. 2 կին է ձերբակալվել
Դատարանի որոշմամբ Լ. Հ.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանքը, իսկ Ա.Ս.-ի նկատմամբ որպես այլընտրանքային խափանման միջոց՝ տնային կալանքը։
ՀՀ քաղաքացիները երբ կկարողանան ID քարտով Վրաստան և առանց մուտքի վիզայի Արաբական Միացյալ Էմիրություններ այցելել․ ԱԳՆ
ՀՀ քաղաքացիների՝ նույնականացման (ID) քարտերով Վրաստան մուտք գործելու և Արաբական Միացյալ Էմիրություններ առանց մուտքի վիզա այցելելու մասին տեղեկություն է հրապարակել ԱԳՆ-ն։
ՀՀ և Վրաստանի քաղաքացիները սահմանը կհատեն առանց անձնագրի․ Վրաստանում գործարկվել է ՀՀ-ի հետ սահմանի մասին համաձայնագիրը
Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիները սահմանը կարող են հատել առանց անձնագրի՝ միայն նույնականացման քարտով:
ՀՀ և Վրաստանի քաղաքացիներն այսուհետև սահմանը կհատեն նույնականացման քարտով, անձնագրի անհրաժեշտություն չի լինի. վարչապետ
«Այս համաձայնագիրը նրա մասին է, որ Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիներն այսուհետ սահմանը կարող են հատել նույնականացման քարտով, այսինքն՝ անձնագրի անհրաժեշտություն չեն ունենալու»:
Անձնագրային և վիզաների վարչության ծանրաբեռնվածությունն աճել է. փոխոստիկանապետը նոր նախագիծ ներկայացրեց
Ֆիդանյանի խոսքով՝ նոր կենսաչափական անձնագրերն աստիճանաբար կփոխարինեն հին նմուշներին։
9 ամսում մոտ 18 հազար անձ է դիմել՝ ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու համար․ հայերին հաջորդում են ռուսները և իրանցիները
Սա լրջագույն քայլ է, երբ քաղաքացին մտնում է գրասենյակ եւ մեկ միասնական վայրում մի քանի ծառայությունից օգտվում, այդ թվում՝ անձնագրային ստորաբաժանումից։